Atatürk Havalimanı'ndan Taipei seferleri başladı

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, İstanbul Atatürk Havalimanının dünyanın en önemli uçuş merkezlerinden biri olarak güzergah sayısını artırmaya devam ettiğini bildirdi

Atatürk Havalimanı'ndan Taipei seferleri başladı
05 Mart 2016 Cumartesi 10:55

TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, Tayvan merkezli havayolu şirketi EVA Air'in düzenlediği ilk Taipei uçuşunu karşıladı.

TAV'dan yapılan açıklamaya göre şirket tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, EVA Air'in Taipei seferlerine ev sahipliği yapmaya başladı.

Boeing 777-300 ER ile saat 07.45'te Atatürk Havalimanına inen 275 yolcu, TAV Havalimanları ile EVA Air yetkilileri tarafından karşılanırken, ardından ilk uçuş için düzenlenen kokteyle katıldı.

İstanbul ve Taipei'yi birbirine bağlayan yeni seferleri kutlamak için yolcular ve davetlilere pasta ikram edildi. Daha sonra EVA Air'in Atatürk Havalimanından 11.45'te düzenlediği sefer ile 113 yolcu Taipei'ye uğurlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, İstanbul Atatürk Havalimanının dünyanın en önemli uçuş merkezlerinden biri olarak güzergah sayısını artırmaya devam ettiğini bildirdi.

61 milyonu aşkın yolcuya geçen yıl hizmet vererek Londra ve Paris'in ardından Avrupa'da üçüncü sırada yer aldıklarını anımsatan Ünlü, "EVA Air'in İstanbul ile Tayvan'ın başkenti ve aynı zamanda en önemli ticaret ve kültür şehri olan Taipei arasında sefer düzenlemeye başlamasından memnuniyet duyuyoruz. İstanbul'un çekim merkezi olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

EVA Air, Atatürk Havalimanından Taipei'ye pazartesi, salı, perşembe ve cumartesi günleri karşılıklı direkt uçuş gerçekleştirecek. EVA Air, İstanbul Atatürk Havalimanına inen 129. havayolu şirketi olurken, havalimanından iç ve dış hatlarda toplam 280'den fazla güzergaha uçuş düzenleniyor.

Atatürk Havalimanı 2015 yılında yaklaşık 61 milyon 300 bin yolcuya hizmet sunarken 447 bin uçuşa da ev sahipliği yaptı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×