AİHM, Sur için başvuruyu da reddetti

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Sur'daki sokağa çıkma yasağına tedbir konması için yapılan başvuruyu reddetti, Anayasa Mahkemesi'ni adres gösterdi

AİHM, Sur için başvuruyu da reddetti
24 Şubat 2016 Çarşamba 23:47

AİHM, Diyarbakır, Sur'da üç kardeşinin mahsur kaldığını belirterek sokağa çıkma yasağının kaldırılması için tedbir talep eden vatandaşın Anayasa Mahkemesi'ne başvurmasını istedi.

Radikal'in haberine göre, Mehmet Karatay, operasyonların sürdüğü Sur'da, "üç erkek kardeşinin bombalanan bir binanın bodrum katından ayrılamadıklarını" ifade ederek, Sur'da uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılması için tedbir konulması istemiyle AİHM'e başvurdu. 

Başvurunun incelemesini erteleyen AİHM, Karatay'ın, Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak tedbir talebinde bulunulmasını istedi.

SUR'DA GÜVENLİ KORİDOR AÇILDI, KİMSE ÇIKMADI

Sur'da bugün açılan ve bir buçuk saat boyunca açık tutulan güvenlik koridorundan hiçbir sivil çıkmadı. Güvenlik güçleri, PKK mensuplarının bulunduğu bölgede yaşayan sivil olup olmadığını kontrol etmek için sık sık anonslarla tahliye çağrıları yaptı. Ancak yaklaşık bir buçuk saat boyunca çıkan olmayınca, koridor kapatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×