Zonguldak'ta sağanak

- İl merkezi ve Kozlu ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı iş yerlerinde su baskınları oluştu - Araçlarında mahsur kalan vatandaşlar, AFAD ekiplerince kurtarıldı

Zonguldak'ta sağanak

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak il merkezi ve Kozlu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı, yollarda biriken taş ve çamur nedeniyle sürücüler araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti.

Kentte etkili olan sağanak yüzünden il merkezindeki Gazipaşa Caddesi'nde mazgalların tıkanması sonucu oluşan su birikintileri, sürücü ve vatandaşlara zor anlar yaşattı. Bazı iş yerlerini ise su bastı.

Su basan iş yerlerinin sahipleri, dükkanlarına gelerek suları tahliye etmeye çalıştı. Asma Mahallesi Sanayi Sitesi, İkinci Makas ile Yayla Mahallesi Atatürk Devlet Hastanesi Kavşağı mevkisinde mazgalların tıkanması dolayısıyla oluşan su birikintilerinde bazı araçlar yolda mahsur kaldı.

Araçlarda mahsur kalan vatandaşlar, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı. Su basan iş yerini temizlemeye çalışan bir kişi ise elektrik akımına kapılarak yaralandı.

Bölgedeki su birikintileri nedeniyle Gazipaşa Caddesi, trafik ekiplerince trafiğe kapatıldı.

Belediye ekipleri, vidanjörlerle tahliye çalışması başlattı.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ekiplerin çalışmalarını incelemek üzere Gazipaşa Caddesi'ne gelerek bilgi aldı.

Kozlu ilçesinde de etkili sağanak nedeniyle sahil yolunun bir bölümü ulaşıma kapandı.

İlçe merkezi girişi, mazgalların tıkanması sonucu oluşan su birikintileri yüzünden ulaşıma kapanırken, belediye ekipleri vidanjörler vasıtasıyla suyu tahliye etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×