Zonguldak'ta madenciler gazetecileri darbetti

- GMİS tarafından TTK Karadon Müessese Müdürlüğünün özelleştirileceği iddiaları nedeniyle düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan bir grup madenci, gazetecilere saldırdı - Başına aldığı darbelerle yaralanan bir muhabir, ambulansla hastaneye kaldırıldı

Zonguldak'ta madenciler gazetecileri darbetti
22 Haziran 2016 Çarşamba 18:30

ZONGULDAK (AA) - Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) tarafından, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğünün özelleştirileceği iddiaları nedeniyle düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan bir grup madenci, gazetecilere darbetti.

TTK Karadon Müessese Müdürlüğü yeni servis kuyusu önünde düzenlenen toplantıda, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, madencilere özelleştirme iddialarıyla ilgili bilgilendirmede bulunmak istedi.

Bu sırada bazı işçiler, kurumun özelleştirilme iddialarına yönelik yerel basında çıkan bazı haberlere tepki göstererek, gazetecilere küfürlü sataşmada bulundu.

Çıkan tartışmanın ardından 20 kişilik madenci grubu gazetecilere saldırdı. Basın mensuplarına tekme ve yumruk atan gruba müdahale eden bir polis memuru, silahını havaya doğrultarak kalabalığı uzaklaştırmaya çalıştı.

Gazetecilerin TTK ofis binasına sığınmasının ardından bölgeye takviye gelen polis ekipleri ve sendika yöneticilerinin araya girmesiyle madenciler uzaklaştırıldı.

Başına tekme ve yumruk darbeleri alan kentte günlük yayımlanan Halkın Sesi gazetesi muhabiri Barış Doğan, ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kilimli Semt Polikliniğine müracaat eden Anadolu Ajansı Zonguldak Bürosu muhabirlerinden Ferdi Akıllı ile Pusula gazetesi muhabiri Cüneyt Özfidan da darbedildiklerine yönelik rapor aldı.

Gazeteciler, madencilerden şikayetçi oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×