Ziraat Katılım, ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi

Ziraat Katılım, ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi
20 Mayıs 2016 Cuma 14:55

İSTANBUL (AA) - Ziraat Katılım Bankası AŞ iştiraki Ziraat Katılım Varlık Kiralama AŞ ile 100 milyon lira tutarlı ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Ziraat Katılım Bankası AŞ, 18 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen ihraç ile 86 gün vadeli 100 milyon lira fonlama temin etmiş oldu.

29 Mayıs 2015 tarihinde faaliyete başlayan Ziraat Katılım Bankası AŞ, ilk kira sertifikası ihracı ile birlikte sermaye piyasalarına da giriş yapmış oldu. Sermaye Piyasası Kurulundan 23 Mart 2016 tarihinde alınan 1.5 milyar lira tutarlı ihraç tavanı kapsamında ilk tertip olarak 100 milyon lira tutarındaki kira sertifikalarının nitelikli yatırımcılara ihracı gerçekleştirildi.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin aracılık ettiği 86 gün vadeli ihraç için 16-17 Mayıs tarihlerinde talepler toplandı, 18 Mayıs tarihinde de satış tamamlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ziraat Katılım Genel Müdürü Osman Arslan, "Ziraat Katılım olarak Katılım Bankacılığı sektörünün sağlıklı bir şekilde büyümesine katkı sağlama misyonumuz kapsamında kira sertifikaları alanında yatırımcılara daha geniş fırsatlar sunmak, faizsiz enstrümanlara hem ihraççı hem de yatırımcı olarak derinlik kazandırmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemlerde yerel ihraçlarımız yanında yurt dışı ihraçlarda da çeşitli yapılarda önemli işlemlere imza atacağız." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×