"Zerdüştlük eğitimi veriyorlardı"

- Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yakalanan terörist C.Y: "Bize Zerdüştlük eğitimi veriyorlardı. 'Kürtlerin ilk dini Zerdüşlüktür' diyorlardı. Onların peygamberi Zerdüşt, meleği şeytandır. Onların yanında şeytan demek günahtı" - "PKK içinde bulunmak dışarıdan bakıldığı gibi değil. Kimse gelip bu pisliğe girmesin"

03 Temmuz 2016 Pazar 09:37

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yakalanan bir terörist, PKK'nın sığınaklarda ve çadırlarda örgüt mensuplarına Zürdüştlük eğitimi verdiğini söyledi.

Operasyonda yakalanan terörist C.Y. ifadesinde Kürt halkının dinine bağlı olduğunu, terör örgütünün bu nedenle beynini yıkadığı gençleri İslamiyetten uzaklaştırdığını söyledi.

Teröristlere Zerdüştlük eğitimi verildiğini anlatan C.Y, şöyle devam etti:

"Kürtlerin ilk dininin Zerdüşlük olduğunu söylüyorlardı. Onların peygamberi Zerdüşt, meleği şeytandır. Onların yanında 'şeytan' demek günahtı. İlk dini kitap Avesta'ymış. İlk insana 'Homo Sapiens' ve 'Homo Erectus' adını veriyorlar. O şekilde eğitiyorlar. Verilen eğitimlerde 'dinimize sahip çıkmalıyız.' deniliyordu. Bu sözler örgüt kitaplarında da geçiyor. Ben Müslümanım örgüte ilk katıldığımda baktım burada namaz yok, oruç yok, Müslümanlıktan uzaklar."

- "İslam dininden uzak tutuyorlar"

Kamplarda verilen eğitimlerde Müslümanlığa hakaret edildiğini kaydeden C.Y, "İslam dininden uzak tutuyorlar. Hz. Muhammet hakkında kitap yazmışlar, Apo'nun anlattığı kitaplarda Hz. Muhammet'i devrimci olarak anlatmışlar. Onların devrimini kutsuyoruz. Böyle şeyler söylüyorlar, çok basit görüyorlar. 'Sadece bir devrim yapmıştır, o öldükten sonra o din bitmiştir bizim için' diyorlardı, Bunların hepsini sığınaktaki eğitimde öğrendim." dedi.

- " İçine girince anladık ama kurtulamadık"

C.Y, PKK'nın dışarıdan bakıldığı gibi olmadığını, bu nedenle gençlerden terör örgütüne katılmamalarını isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kimse gelip bu pisliğe girmesin. İçine girince daha iyi anladık ama kurtulamadık. Dışarıdan propaganda yaparak güzelleştiriyorlar ama içeriden gördüğümüz zaman çok değişik bir şeydir. Ben buraya geldiğimde onların dediği gibi özgür ve demokratik insanlar bekliyordum. Geldiğimde burada kazma, kürek, tehdit, pis yaşam, böyle şeyler bulduk, özgürlük diye bir şey yoktu. Dışarıdan yapılan propagandalara kanmasınlar. Burada tehdit altında pis yaşamak yerine annelerinin ve babalarının yanında kalsınlar."

.Etiketler; #terörist #ifade

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×