"Yurt içi turlarda yüzde 40'a varan indirim sürüyor"

- Setur Yurt İçi ve Yurt Dışı Turlar Müdürü Özaltay: - "Bayrama kısa bir süre kalmasına rağmen yurt içinde yüzde 40’a varan indirim fırsatları devam ediyor ve Bodrum, Belek, Kemer, Çeşme, Fethiye, Marmaris ve Kıbrıs en gözde yerler arasında" - "Yakın destinasyonlarda kişi başı 50 avro, uzak destinasyonlarda ise 100 avro erken rezervasyon indirimi uyguladık"

17 Haziran 2016 Cuma 14:18

İSTANBUL (AA) - Setur Yurt İçi ve Yurt Dışı Turlar Müdürü Yeşim Özaltay, bayrama kısa bir süre kalmasına rağmen yurt içinde yüzde 40'a varan indirim fırsatlarının devam ettiğini belirterek, "Bodrum, Belek, Kemer, Çeşme, Fethiye, Marmaris ve Kıbrıs en gözde yerler arasında." dedi

Setur tarafından yapılan açıklamaya göre, Setur, bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasını fırsat bilerek tatil planları yapmaya başlayan seyahatseverler için turlar hazırladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özaltay, bayrama kısa bir süre kalmasına rağmen yurt içinde yüzde 40'a varan indirim fırsatlarının devam ettiğini aktararak, Bodrum, Belek, Kemer, Çeşme, Fethiye, Marmaris ve Kıbrıs'ın en gözde yerler arasında bulunduğunu dile getirdi.

Çocuklu ailelere; Akdeniz Bölgesinin çocuk konseptleri ile ön plana çıkan otellerini, çocuksuz aileler ve gençler için ise Ege Bölgesindeki otelleri tavsiye ettiğini kaydeden Özaltay, rezervasyonlarını son günlere bırakan tatilcilerin istedikleri otelde yer bulamayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Ramazan Bayramı tatilinin uzun olması sebebiyle Amerika, Orta Avrupa, İskandinavya ve İngiltere turlarının rağbet gördüğünü ve doluluk oranının yüzde 85’leri bulduğunun altını çizen Özaltay, şu ifadeleri kullandı:

"Yakın destinasyonlarda kişi başı 50 avro, uzak destinasyonlarda ise 100 avro erken rezervasyon indirimi uyguladık. Gemi turlarında Norveç fiyortları oldukça popüler ve fiyatların uygunluğu sebebiyle de Yunan adalarına çok talep var. Ramazan Bayramı için gemi turlarında Akdeniz, Baltıklar ve Norveç fiyortlarındaki doluluk oranı yüzde 90’lara ulaşmış durumda. Hala yer bulunabilen promosyonlu gemi turlarında, Yunan adalarına 235 avro, Akdeniz için ise 7 gecelik paket turlara 999 avrodan başlayan fiyatlarla yer ayırtmak mümkün."

Özaltay, bu sene nehirlerde ilk defa altı yıldızlı turların başladığını ve yaz dönemiyle beraber tavsiye edilecek rotalar arasında Ren Nehri turunun olduğunu vurgulayarak, yurt dışı turlarında birden fazla vize gereken noktalar olabileceğini kaydetti.

Ayrıca, tatil dönemi sebebiyle konsolosluklarda yaşanabilecek yoğunlukları da göz önünde bulundurarak, vize işlemlerinin son dakikaya bırakılmaması gerektiği konusunda tatilcilere öneride bulunan Özaltay, bayram dönemi için hazırlanan paket turların dışında "kişiye özel seyahat" markası SeturSelect’in balayı, spor, gurme, kültür, aile, macera, spa ve deniz kategorilerinden oluşan temalarındaki tüm detaylarla misafirlerinin seyahatlerini kişisel zevkleri ve beklentileri konusunda da şekillendireceklerini aktardı.

Özaltay, "Dünyanın eşsiz coğrafyalarındaki destinasyonlar için otel konaklaması, ulaşım, restoran önerileri, vize işlemleri, rehberlik hizmetleri, turlar ve aktiviteler dahil her şey SeturSelect profesyonel seyahat danışmanlarımız aracılığıyla organize ediliyor." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×