Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Papoulia'dan mesaj

Papoulia: "Aynı sokakta karşılıklı iki balkon gibiyiz. Aynı yola bakıyor ve aynı yolda yürüyoruz. Bizi kimse ayıramaz" dedi.

Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Papoulia'dan mesaj
28 Nisan 2016 Perşembe 09:43

Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, Türkiye ve Yunanistan'ı "aynı sokaktaki iki balkon"a benzeterek, "Aynı yola bakıyor ve aynı yolda yürüyoruz. Bizi kimse ayıramaz." ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosluğu görevine atanan Papoulia, Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Argyro Papoulia, ziyarette yaptığı konuşmada, İzmir'de son derece sıcak bir şekilde karşılandığını vurguladı.

Türk-Yunan ticari ilişkilerini yakından takip ettiğini anlatan Papoulia, İzmir'i, İzmirlileri yakından tanıma fırsatı bulduğunu, iki toplumun birbirine benzediğine dikkati çekti.

İzmir'de hiç yabancılık çekmediğine işaret eden Başkonsolos Papoulia, şunları kaydetti:
"Türkiye ile Yunanistan, aynı sokakta karşılıklı iki balkon gibiyiz. Aynı yola bakıyor ve aynı yolda yürüyoruz. Bizi kimse ayıramaz. Bunlardan dolayı Türk ve Yunan iş birliğini ticaret, turizm, sanat gibi alanlarda geliştirmek istiyorum ve sizlerden destek bekliyorum. Çünkü siz ve çalışanlarınız, yıllardır hemşehrilerinizi mutlu edebiliyorsunuz. Bu da işinizi ne kadar iyi yaptığınızı göstermektedir. Sizlerin desteğinizi arkamızda görmekten onur duyacağız."

Karşılıklı ilişkilerin gelişmesi için her türlü iş birliğine hazır olduklarını vurgulayan Kocaoğlu ise ziyaret sonunda Argyro Papoulia’ya İzmir'in simgesi Saat Kulesi'nin işlendiği bir plaket armağan etti.

Başkonsolos Papoulia'nın Aziz Kocaoğlu'na hediyesi ise Kavafis ve Seferis'in şiir kitapları oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×