Yüksekova'da sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılması

- Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılmasının ardından ilçeye dönen vatandaşların ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla 5 ayrı noktada geçici müracaat büroları kuruldu

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılması
31 Mayıs 2016 Salı 11:32

HAKKARİ (AA) - Yüksekova'da sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılmasının ardından ilçeye dönmeye başlayan vatandaşlar için müracaat büroları oluşturuldu.

İlçede huzur ve güvenliğin tesisi amacıyla 13 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılmasından sonra vatandaşların ilçeye dönüşü sürüyor.

Yüksekova Kaymakamlığı, evlerine dönen vatandaşların sosyal yardım ve zarar tespit müracaatlarını daha kolay yapabilmeleri amacıyla 5 ayrı yerde "Sosyal Yardım ve Zarar Tespit Bürosu" kurdu.

Vatandaşlar, Aile Destek Merkezi, Selahattin Eyyubi Kültür Merkezi, İlçe Tarım Müdürlüğü ile Mezarlık Mahallesi'ndeki Gazi ve Cumhuriyet ilköğretim okullarında oluşturulan bürolara başvurarak, sosyal yardım ve zarar tespiti talebinde bulunuyor.

İlçe sakinlerinden Selim Erez, yıkılan evlerinde zarar tespitinin yapılması için müracaatta bulunduklarını belirtti.

Bu arada belediye ekiplerince çarşı merkezinde yol temizleme ve yıkama çalışması yürütülürken, esnaf da iş yerlerini hizmete açmak için hazırlık yapıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×