YÖK Genel Kurulunda dekanların istifaları kabul edildi

- İstifası istenen bin 577 dekanın, istifalarına ilişkin rektörlük teklifleri, YÖK Genel Kurulu tarafından kabul edildi - Devlet ve vakıf üniversitelerinde en kısa süre içerisinde yeniden dekan ataması işlemleri gerçekleştirilecek

YÖK Genel Kurulunda dekanların istifaları kabul edildi
20 Temmuz 2016 Çarşamba 14:20

ANKARA (AA) - YÖK, istifası istenen bin 577 dekanın, istifalarına ilişkin rektörlük tekliflerinin Kurul tarafından kabul edildiğini duyurdu.

YÖK'ten yapılan açıklamada, YÖK'e iletilen bütün üniversite dekanlarının istifalarına ilişkin rektörlük tekliflerinin karara bağlandığı bildirildi.

Açıklamada, "Bin 176'sı devlet, 401'i vakıf üniversitesi olmak üzere toplam bin 577 fakülte dekanının istifalarına ilişkin rektörlük teklifleri Başkanlığımıza iletilmiş, bu talepler YÖK Genel Kurulu'nda kabul edilmek suretiyle karara bağlanmıştır. Devletimizin bekası ve milli iradeye saygı noktasında tek vücut olan tüm üniversitelerimize bu konuda göstermiş oldukları işbirliği dolayısıyla teşekkür ederiz. Devlet ve vakıf üniversitelerimizde en kısa süre içerisinde yeniden dekan ataması işlemleri gerçekleştirilecektir." bilgisi paylaşıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×