Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterilmesi

- AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı gösterilmesi milletvekili seçildiği İzmir'de de sevinçle karşılandı - AK Parti İzmir İl Başkanı Delican: "Şimdi soruyorum 'İzmir'e gareziniz mi var', 'İzmir'i AK Parti cezalandırıyor', 'İzmir'e hükumet şaşı bakıyor' diyenler acaba ne düşünüyorlar? Biz İzmir'i çok önemsiyoruz, İzmir'den Başbakan çıkardık"

Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterilmesi

İZMİR (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı gösterilmesi, milletvekili seçildiği İzmir'de de sevinçle karşılandı.

AK Parti Genel Merkezi'nden yapılacak açıklama öncesi, partinin İzmir İl Başkanlığı Binası Türk ve parti bayraklarıyla süslendi. Binaya Binali Yıldırım'ın dev posteri asıldı. Partililerin açıklamaya yoğun katılım göstermesi ve binaya sığmamaları üzerine, bina önüne dev ekran kuruldu.

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından yapılan açıklama, AK Parti İzmir İl Başkanlığında büyük bir heyecanla takip edildi. İzmir Milletvekili Yıldırım'ın AK Parti'nin Genel Başkan adayı olarak açıklanması alkışlarla karşılandı.

Kalabalık "İzmir'in gururu Binali Yıldırım", "Başbakan Binali", "Binali sen bizim her şeyimizsin" sloganları attı. Duygulanan bazı kişilerin de gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, gazetecilere yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda kutlandığı günde AK Parti Genel Başkan adayının Binali Yıldırım olarak açıklanmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, İzmir'in ve Türkiye'nin kaderinin bundan sonra çok daha güzel olacağını söyledi.

İzmir'in 60 yıl sonra yeniden bir Başbakan kazandığını aktaran Delican, "Biz İzmirliler, AK Parti'liler olarak bu kente elimizden gelen her türlü şeyi yaptık. İzmir için çabalarken bizim çok önemli bir ağabeyimiz, bakanımız vardı. Allah bugün bize öyle güzel bir şey kısmet etti ki bundan sonra Türkiye'nin Başbakanı olarak, bu güzel coğrafyada ülkemize hizmet edecek. Ama tabi o en başta bizim vekilimiz, bizim Başbakanımız, İzmirli bir Başbakan. Kendisini canı gönülden tebrik ediyoruz. Şimdi soruyorum 'İzmir'e gareziniz mi var', 'İzmir'i AK Parti cezalandırıyor', 'İzmir'e hükumet şaşı bakıyor' diyenler acaba ne düşünüyorlar? Biz İzmir'i çok önemsiyoruz, İzmir'den Başbakan çıkardık." dedi.

Delican iki siyasi partinin genel başkanının İzmir milletvekili olduğunu anımsatarak, bunlardan birinin Başbakan olduğunu vurguladı.

- "İzmir için bir fırsat"

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ise AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı olarak Binali Yıldırım'ın gösterilmesinin kendilerinde tarifsiz bir mutluluk oluşturduğunu söyledi.

Yıldırım'ın başbakanlığının Türkiye için hayırlı olacağına inandığını aktaran Badem, "Gerçekten bu İzmir için bir fırsattır, İzmir'in Türkiye gündeminde layık olduğu yere gelmesi için bir fırsattır. Bundan sonra İzmir çok daha farklı yerlere gelecek." dedi.

AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin de Binali Yıldırım'ın partilerinin başına gelmesinin İzmir için arzu ettikleri bir sonuç olduğunu belirtti.

İzmir'den bir başbakan çıkmasının kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Keskin, Yıldırım'ın kadınlara çok önem verdiğini bildiklerini, bu yüzden de kongreye kendisine destek vermek için gideceklerini kaydetti.

AK Parti İzmir il binası önündeki ekranlarda basın açıklaması izleyen vatandaşlardan Bahar Balaban da Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterilmesine çok mutlu olduğunu aktararak, Türkiye için hayırlara vesile olmasını diledi.

Şemistan Toptaş isimli başka bir vatandaş da AK Parti ve İzmir adına çok sevindiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×