Yıldırım, madalya alan sporcuları kabul etti

- Başbakan Yıldırım: - "(Rio Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'nin madalya sıralamasında 34'üncü olması) 10 ile 20 arasında olmamız, 20'nin gerisinde kalmamamız lazım. Nasıl ekonomimiz ilk 20 içindeyse, burada da 20'nin içinde olmamız lazım"

Yıldırım, madalya alan sporcuları kabul etti
02 Ekim 2016 Pazar 10:33

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin 2016 Rio Paralimpik Oyunları'ndaki madalya sıralamasında 34'üncü olmasına ilişkin, "10 ile 20 arasında olmamız lazım. Bunun da altına düşersek, tadından yenmez ama 20'nin gerisinde kalmamamız lazım. Nasıl ekonomimiz ilk 20 içindeyse burada da 20'nin içinde olmamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım, Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda madalya alan sporcuları, dün Başbakanlık Resmi Konutu'nda kabul etti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da hazır bulunduğu kabulde Yıldırım, olimpiyatlarda madalya alan sporcuları kutladı.

Başbakan Yıldırım, kabulde yaptığı konuşmada, sporcuların bundan sonraki hedeflerinin ilk 20'ye girmek olması gerektiğini belirterek, "10 ile 20 arasında olmamız lazım. Bunun da altına düşersek tadından yenmez ama 20'nin gerisinde kalmamamız lazım. Nasıl ekonomimiz ilk 20 içindeyse burada da 20'nin içinde olmamız lazım. Bir daha ki hedefinizde bunu unutmayın. 34'üncü sıra iyi bir sıra ama daha yukarılara çıkmak mümkün." diye konuştu.

Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını anlatan Yıldırım, önce istek sonra da azimle başarıya ulaşılabileceğini vurguladı.

Yıldırım, devlet ve hükümetin her daim sporcuların yanında bulunduğunu vurgulayarak, bu desteğin yapılan çalışmalarla ortaya konduğunu bildirdi.

- Paralimpik Oyunları'nda Türkiye 9 madalya kazandı

Türkiye, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda, 3 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya ile genel sıralamada 34'üncü oldu. Çin, 107 altın, 81 gümüş ve 51 bronz madalya ile sıralamanın zirvesinde yer aldı.

Türkiye oyunlarda, bedensel engellilerde 49, görme engellilerde 29 ve özelde 1 olmak üzere, toplam 79 sporcuyla mücadele verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×