"Yetişsin Eller Solmadan Çiçekler" projesi tanıtıldı

- ASYAAD Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan: - "Projeyi, insanları bilinçlendirmek ve genç nesle sahip çıkmak için başlattık" - "Son 4 yıl içerisinde çok şükür ciddi manada başarılara imza attık. Özellikle Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da şu anda 6 okulumuz var, 4 bin civarında öğrenci de bu okullarda eğitim alıyor. 100 civarında öğrenci de Türkiye'ye getirildi, eğitimlerini burada sürdürmekteler"

14 Mayıs 2016 Cumartesi 12:45

İSTANBUL (AA) - Asrın Yardımlaşma Derneği (ASYAAD) tarafından hazırlanan "Yetişsin Eller Solmadan Çiçekler" projesi tanıtıldı.

Sultanbeyli'de bir restoranda gerçekleşen tanıtım toplantısına derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan, Onursal Kurucu AK Parti 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten'in yanı sıra dernek yöneticileri ve davetliler katıldı.

Arslan, yaptığı konuşmada, uzun araştırmalar ve istişareler sonucunda 2011'de kurulan derneğin eğitim alanında faaliyet gösterdiğini aktardı.

Eğitim alanında çalışmalarını "Eğitim olmazsa ilimi, eğitimi ve tarihini bilemeyen bir milletin coğrafyasını başkaları çizer. Şu anda Afrika ve dünyanın yüzde 80-90 civarındaki coğrafyalarını başka güçler organize ediyor. Bunun farkında olmayan insanlar da ne yapıyor? Maalesef o güçler tarafından yönetilmek durumunda kalıyor." sözleriyle anlatan Arslan, insanları bilinçlendirmek ve genç nesle sahip çıkmak için "Yetişsin Eller Solmadan Çiçekler" projesini başlattıklarını belirtti.

Kamil Arslan, 2011'den bugüne 50'ye yakın ülkeyi ziyaret etme şansları olduğunu ifade ederek, şu bilgileri verdi:

"Bu ülkeleri sömürmek için ciddi manada faaliyetler yapılıyor. Özellikle misyonerlik faaliyetleri. Oryantalistlerin yaptıkları ciddi manadaki faaliyetler. Çocukları sömürmek için. Özellikle Somali'de şahit oldum. Avrupalı dernekler, fakir ailelere yardımda bulunuyor. 'Niye yardımda bulunuyor bunlar?' diye sorduğumuz zaman 'okumasınlar' diye olduğunu anlıyoruz. Projemizin amacı; insanları eğitmek. Son 4 yıl içerisinde çok şükür ciddi manada başarılara imza attık. Özellikle Kudüs'te, Mescid-i Aksa'da şu anda 6 civarında okulumuz var, 4 bin civarında öğrenci de bu okullarda eğitim alıyor. 100 civarında öğrenci de Türkiye'ye getirildi, eğitimlerini burada sürdürmekteler. Bunlar lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesindeki öğrenciler."

Arslan, Türkiye'de de sığınmacı ve mültecileri bilinçlendirmek ve eğitim vermek için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Cuma İçten ise derneği, güzel, yürekli ve samimi insanların bir araya gelip kurduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Derneğimiz özellikle işgal edilmiş Filistin topraklarında eğitim ve öğretime yönelik ciddi faaliyetlerde bulunuyor. ASYAAD'ın hem Filistin topraklarında hem de Müslüman coğrafyada eğitim ve öğretime yönelik ciddi katkıları var. Okullar yapıyor, burslar veriyor ve çocuklara sahip çıkmaya çalışıyor. Tüm inanların da bu kuruluşa yardımcı olmaları noktasında teveccühlerini bekliyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×