Yemen'deki olaylar

- Taiz'de yürütülen operasyonlarda hükümet güçleri Husilere ait bazı binaları ele geçirdi - Husilerle hükümet güçleri arasında çıkan çatışmalar ile yerleşim yerlerine yönelik saldırılarda 12 kişi öldü

Yemen'deki olaylar

TAİZ (AA) - Yemen'de hükümet güçlerinin Taiz'in doğusunda ilerleme katettiği, çatışmalar ile Husilerin yerleşim yerlerine yönelik saldırılarında 12 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinini yaralandığı bildirildi.

Taiz'de Yemen ordusuna bağlı basın merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, hükümet ve HDG güçlerinin kentin doğusuna düzenlediği saldırılarda Husilerin karargah olarak kullandığı ve keskin nişancıların konuşlandığı bazı binaları ele geçirdiği belirtildi.

Husilerin söz konusu binalardan birinden çekilirken daha önce yerleştirdiği 2 bombanın infilak etmesi sonucu bazı askerlerin yaralandığı ifade edildi ancak sayıyla ilgili bilgi verilmedi.

Yine Taiz'de Husilerle hükümet güçleri arasında çıkan çatışmalarda 1 asker ile 9 Husi hayatını kaybederken, 5 asker ile onlarca Husi yaralandı. Husilerin yerleşim yerlerine yönelik bombalı saldırılarında ise 2 sivil öldü, 5'i yaralandı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de Husiler ve onlara destek veren devrik lider Salih yanlılarıyla Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin destek verdiği yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar devam ediyor. Husiler ve Salih yanlıları sık sık sivil yerleşim yerlerine topçu atışıyla saldırılar düzenliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×