Yemen'deki olaylar

- Taiz'de yönetim yanlısı güçler ile Husiler ve Salih yanlıları arasında yaşanan çatışmalarda 5 kişi öldü, 14 kişi yaralandı

Yemen'deki olaylar

TAİZ (AA) - Yemen'in Taiz kentinde yönetim yanlısı güçler ile Husiler ve onlara destek veren devrik cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları arasında yaşanan çatışmalarda 5 kişinin öldüğü, 14 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yönetim yanlısı Halk Direniş Güçleri (HDG) Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Taiz'de direniş güçleri ile Husiler ve Salih yanlıları arasında yaşanan çatışmalarda, karşı taraftan 5 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı belirtildi.

Husilerin Cebel Han bölgesinde HDG mevzilerine topçu atışıyla düzenlediği saldırılarda ise direniş güçlerinden 3 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Ayrıca Husilerin Taiz'in doğu kesimlerinde sivil yerleşim yerlerine topçu atışı ve füzelerle düzenlediği saldırılarda 4 sivilin yaralandığı, çatışmalar nedeniyle boşaltılan bazı binaların da yıkıldığı aktarıldı.

Öte yandan Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine bağlı uçakların, Husiler ve Salih yanlılarının elindeki 22. Tugay karargahına hava saldırıları düzenlediği kaydedildi.

Saldırılarda, silah depolarının ve askeri araçların hedef alındığı belirtilirken, yaşanan kayıplara ilişkin bilgi verilmedi.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de Husiler ve onlara destek veren devrik lider Salih yanlıları ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin destek verdiği yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar, ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×