Yemen'deki olaylar

- Taiz ve El-Cevf kentlerinde yönetim yanlısı güçler ile Husiler ve onlara destek veren Salih yanlıları arasında yaşanan çatışmalarda 25 kişi öldü, 8 kişi yaralandı

Yemen'deki olaylar

TAİZ (AA) - Yemen'in Taiz ve El-Cevf kentlerinde yönetim yanlısı güçler ile Husiler ve onlara destek veren devrik cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları arasında yaşanan çatışmalarda 25 kişinin hayatını kaybettiği, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Taiz'in doğu kesiminde yönetim yanlısı Halk Direniş Güçleri (HDG) ile Husiler ve Salih yanlıları arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Çatışmalarda Husiler ve Salih yanlılarından 11 kişinin öldüğü, direniş güçlerinden de 4 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Öte yandan Yemen resmi ajasnı SABA'da yer alan haberde El-Cevf kentinde yaşanan çatışmalarda 10 Husi militanın öldüğü, 2'sinin yaralandığı belirtildi.

Yönetim yanlısı güçlerin, Suudi Arabistan sınırındaki El-Cevf kentinin yüzde 85'ini kontrol altına aldığı aktarıldı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de Husiler ve onlara destek veren devrik lider Salih yanlıları ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin destek verdiği yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar, ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×