Yemen'deki olaylar

- Yönetime bağlı ordu ve koalisyon güçleri, Hadramevt kentindeki terör örgütleri El Kaide ve DAEŞ militanlarına teslim olmaları için 2 hafta süre tanıdı

Yemen'deki olaylar

HADRAMEVT (AA) - Yemen'de yönetime bağlı ordu ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, Hadramevt kentindeki terör örgütleri El Kaide ve DAEŞ militanlarına teslim olmaları için 2 hafta süre verdiği bildirildi.

Hadramevt Valisi Ahmed bin Berik, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Ordunun ve koalisyon güçlerinin, Hadramevt'teki El Kaide ve DAEŞ militanlarına teslim olmaları için 2 hafta süre tanıdığını belirten Berik, militanların bu süre içinde teslim olmaları halinde herhangi bir yargılamaya tabi tutulmayacaklarını ve genel aftan yararlanacaklarını vurguladı.

Yemen'de uluslararası koalisyonun hava desteği verdiği ulusal ordu, nisan ayında Hadramevt'in kent merkezi Mukalla'da El-Kaide'ye yönelik operasyon başlatmış, kentin El Kaide'nin elindeki tüm ilçelerinde hükümet yanlısı güçlerin güvenliği sağladığı açıklanmıştı.

El Kaide'nin elinden alınmasının ardından kentteki askeri mevzileri hedef alan saldırılar düzenlenmiş, son olarak 18 Temmuz'da bir kontrol noktasına düzenlenen saldırıyı El Kaide üstlenmişti.

Nisan ayından bu yana askerlere yönelik 3 saldırı da DAEŞ tarafından üstlenilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×