Yemen'deki olaylar

- HDG ile Husiler arasında çıkan çatışmalarda 22 Husi militan ölü olarak ele geçirildi - Başkent Sana'nın güneyinde bir camiye düzenlenen bombalı saldırıda 3 kişi öldü, 13 kişi yaralandı

Yemen'deki olaylar

TAİZ (AA) - Yemen'in Taiz kentinde Halk Direniş Güçleri (HDG) ile Husiler arasında çıkan çatışmalarda 22 Husi militanın ölü olarak ele geçirildiği, 17 militanın yaralandığı, başkent Sana'nın güneyinde bir camiye düzenlenen bombalı saldırıda ise 3 kişinin öldüğü, 13 kişinin yaralandığı bildirildi.

HDG basın merkezinden yapılan açıklamada, Taiz'de yönetim yanlısı güçler ile Husiler arasında çıkan çatışmalarda Husilerden 22 militanın öldüğü, 17'sinin yaralandığı, hükümet güçlerinden ise 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, Husilerin Taiz'deki sivil yerleşim bölgelerine düzenlediği roket saldırısında da 2 sivilin yaralandığı kaydedildi.

Bu arada başkent Sana'nın güneyinde yer alan ve devrik lider Ali Abdullah Salih'in doğum yeri olan Senhan ilçesine bağlı Beni Behlul bölgesinde bir camiyi hedef alan bombalı saldırıda 3 kişinin öldüğü, 13 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Yemen, bir yılı aşkın süredir Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin destek verdiği hükümet yanlısı güçler ile Husiler ve devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları arasındaki çatışmalara sahne oluyor.
Etiketler; #Husiler #yemen
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×