Yemen'deki olaylar

- Ulusal ordu birlikleri ile HDG, Şebve ilindeki Husilerin elinde bulunan bazı stratejik bölgelerde kontrolü sağladı ve çatışmalarda en az 4 kişi öldü

Yemen'deki olaylar

MARİB (AA) - Yemen'de ulusal ordu birlikleri ile Halk Direnişi Güçleri'nin (HDG) Şebve ilindeki Husilerin elinde bulunan bazı stratejik bölgelerde kontrolü sağladığı ve çatışmalarda en az 4 kişinin öldüğü bildirildi.

HDG kaynaklarından alınan bilgiye göre, ulusal ordu birlikleri ile HDG, Şebve ilindeki Husilerin elinde bulunan "El-Akde", "El-Alem" ve "Şemis" bölgelerinde kontrolü sağladı.

Şebve ilinin merkezi Atek ve Useylan ilçesi arasındaki ana yola bakan söz konusu bölgelerin Husilerin çevre bölgelere yönelik saldırılarında hareket noktası olarak kullanıldığı belirtildi.

Şebve ilindeki çatışmalarda orduya ve HDG'ye mensup 4 kişinin öldüğü, 6'sının yaralandığı, Husi saflarında da ölü ve yaralıların bulunduğu kaydedildi. Ayrıca, HDG'nin 3 Husi militanını alıkoyduğu aktarıldı.

Ordu birlikleri ile HDG'nin Şebve iline bağlı Useylan ilçesinde tamamen kontrolü sağlamaya ve Beyhan el-Ulya ilçesine geçmeye yaklaştıkları ifade edildi.

Yemen'de çatışan taraflar, BM'nin çağrısı üzerine 11 Nisan'da ateşkesi yürürlüğe sokmuş, 21 Nisan'da da Kuveyt'te taraflar arasında barış müzakerelerine başlanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×