Yemen Cumhurbaşkanı Hadi'den Türkiye övgüsü

- Yemen Cumhurbaşkanı Hadi, Türkiye'nin darbecilere karşı duruşunu övdü

Yemen Cumhurbaşkanı Hadi'den Türkiye övgüsü
04 Ekim 2016 Salı 16:23

SANA (AA) - Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin, Türkiye'nin Yemen'deki darbecilere karşı meşru yönetimi destekleyen duruşunu övdüğü belirtildi.

Yemen resmi haber ajansı SABA'nın haberine göre Hadi, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki geçici ikametgahında Türkiye'nin Sana Büyükelçisi Levent Eler'i kabul etti.

Hadi ile Eler'in iki ülke ve halk arasındaki ilişkileri, iki tarafın da yararını hedefleyen önemli konuları görüştüğü kaydedildi.

Görüşmede Hadi'nin Türkiye'nin darbecilere ve darbenin arkasında olanlara karşı Yemen'in anayasal meşruiyetini destekleyen tutumunu övdüğü ifade edildi.

Türkiye'nin bölgede ve İslam alemine yönelik ekilen fitne tohumlarına karşı duruşuna dikkati çeken Hadi, uluslararası platformlarda ve farklı mecralarda iki ülke arasında iş birliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi çağrısını yineledi.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, 2014'ten beri Husiler ve devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'e karşı hükümet güçleri arasındaki çatışmalara sahne olan Yemen'de 6 bin 600 kişi hayatını kaybetti ve yaklaşık 35 bin kişi yaralandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×