Vodafone 38. İstanbul Maratonu'na doğru

- TCYOV tarafından cezaevlerindeki çocuklar için yürütülen "İçerde Çocuk Var Projesi"ne katkıda bulunmak isteyen 600 gönüllü, maratonda koşacak

Vodafone 38. İstanbul Maratonu'na doğru

İSTANBUL (AA) - Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TCYOV) tarafından cezaevlerindeki çocuklar için yürütülen "İçerde Çocuk Var Projesi"ne katkıda bulunmak isteyen 600 gönüllü, 38. Vodafone İstanbul Maratonu'nda koşacak.

Vakıftan yapılan açıklamada, Türkiye'de anneleriyle cezaevlerinde kalmak zorunda olan 0-6 yaş arası çocuk sayısının 500 civarında olduğu belirtilerek, Kadın Ceza İnfaz Kurumlarındaki anaokulu ve kreşlerin yenilenmesi, olmayanların ise yapılması için iki yıl önce başlatılan "İçerde Çocuk Var Projesi"nin toplumun her kesiminden destek görmeye devam ettiği aktarıldı.

Açıklamada, projeye bağış toplayarak destek vermek isteyen 600 gönüllünün, 13 Kasım'da gerçekleştirilecek 38. Vodafone İstanbul Maratonu'nda "İçerde Çocuk Var" yararına koşacağı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Proje Koordinatörü Yusuf Öztürkkan, bağış koşusu için "Adım Adım İPK Platformu" ile çalıştıklarını belirterek, hazırlıkların yaklaşık 6 aydır sürdüğünü kaydetti.

Projenin ilk hedefi olan 0-6 yaş arası 38 çocuğun yararlandığı Bakırköy Kadın Cezaevi'ndeki anaokulunu yenilediklerini aktaran Öztürkkan, Gebze'de iki katlı yeni bir anaokulu inşaatına devam ettiklerini ve ocak sonunda açmayı planladıklarını belirtti.

Öztürkkan, üçüncü anaokulunun ise Sivas'ta olacağını ifade ederek, maratonda toplanan bağışlarla Adana Karataş Kadın Kapalı Cezaevi'nin kreş/anaokulu birimini yapmayı ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamayı planladıklarını aktardı.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×