Van'daki terör saldırısına tepkiler

- İzmir'de siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları, saldırıyı lanetledi - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar: - "Savaşan ülkeler bile bayram öncesi ateşkese gittiler. Bizim ülkemizde hain teröristler mübarek gün dinlemiyorlar. Bu saldırılar terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Devletimiz kararlılıkla üstlerine gittiği için panik havasındalar" - İzmir Ticaret Odası Başkanı Demirtaş: "Bu eylemi yapanların insan olduğundan şüpheliyim. Akıl almaz bir şey. Günahsız insanları öldürerek neyi elde edebileceklerini zannediyorlar"

Van'daki terör saldırısına tepkiler

İZMİR (AA) - İzmir'de siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri, Van'da Kurban Bayramı'nın birinci gününde terör örgütü PKK'nın sivilleri hedef alan saldırısını kınadı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Nükhet Hotar, AA muhabirine, Van'da yaşanan terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hotar, vahşi saldırıların terör örgütünün son çırpınışları olduğunu ve bunun mutlaka karşılığını bulacağını belirtti.

Yaralılara acil şifalar dileğinde bulunan Hotar, çok üzgün olduğunu belirterek, devletin terör örgütlerinin üzerine kararlılıkla gittiğine dikkati çekti.

Hotar, şunları söyledi:

"Savaşan ülkeler bile bayram öncesi ateşkese gittiler, düşman devletler bile mübarek günlerde en azından nefes alma payı bırakıyorlar. Bizim ülkemizde hain teröristler mübarek gün dinlemiyorlar. Bu teröristler için Türkçede kullanacak cümle bulamıyorum. Bu saldırılar, terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Devletimiz kararlılıkla üstlerine gittiği için panik havasındalar. O yüzden bayram-düğün demeden vuruyorlar."

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da terörün karanlık yüzünün devletin birliğine ve bütünlüğüne bir kez daha saldırdığını belirterek, bu saldırılara asla geçit vermeyeceklerini kaydetti.

Terörü nefretle kınadıklarını dile getiren Delican, "Bayramın ilk günü kalleşçe bu saldırıyı yapanlar devletin birlik ve bütünlüğüne nefretle bakmaktadırlar. Yaralılarımız var. İnşallah can kaybı olmaz. Nefretle kınıyoruz. Kesin olmamakla beraber AK Parti Van İl Başkanlığını hedef aldıklarına dair bize bilgiler geldi. Hedef görmeleri bizim için çok dikkat çekici." dedi.

- "Saldırıyı yapanlar insan değil"

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, saldırıyı "tam anlamıyla vahşet' olarak nitelendirerek bunun sonuçsuz bir çaba olduğunu belirtti.

Demirtaş, şunları kaydetti:

"Bu eylemi yapanların insan olduğundan şüpheliyim. Akıl almaz bir şey. Günahsız insanları öldürerek neyi elde edebileceklerini zannediyorlar. Hükümet bu eylemleri sonlandırmak için sonsuz bir çaba içerisinde. Etkin mücadele ortamına girilmesi nedeniyle, saldırının AK Parti Van İl Başkanlığının yakınında olması, hedef seçildiğinin göstergesi. En önemlisi günahsız insanların ölmesi."

MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü de mübarek bayramda bile teröristlerin saldırılarından vazgeçmediğine işaret ederek "Son bulacağına inanıyoruz. İnşallah ölüm haberi almayız. Şu anda her türlü dış odak, birlik ve bütünlüğümüzü bozmak için her yolu deniyor. Bu saldırıları dış güçlerin tetiğe basması olarak görüyorum." dedi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×