Van'daki terör saldırısı

Van Valiliği: -"(Emniyet amirliği binasına yapılan saldırı) Kaçan bölücü örgüt mensuplarının tespiti ve yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor"

Van'daki terör saldırısı

VAN (AA) - Van Valiliği, İpekyolu ilçesinde PKK'lı teröristlerce emniyet amirliği binasına düzenlenen saldırıyla ilgili kaçan bölücü örgüt mensuplarının yakalanması için başlatılan çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'ndeki ilçe emniyet ve asayiş şube müdürlüklerinin bulunduğu binaya yapılan saldırıya anında karşılık verildiği belirtildi.

Emniyet güçlerinin karşılık vermesi üzerine saldırıyı gerçekleştirenlerin olay yerinden kaçtığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Saldırı sonucunda emniyet güçlerimizde ve hizmet binalarında herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir. Örgüt mensuplarının kaçış istikametinde iki ayrı patlama meydana gelmiş, bu patlamaların etkisiyle 5 ve 1 yaşlarında iki kız çocuğu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmıştır. Saldırıların yapıldığı sokaklar üzerinde uzman ekipler tarafından yapılan kapsamlı incelemelerde mühimmat parçaları bulunmuş olup, kaçan bölücü örgüt mensuplarının tespiti ve yakalanması için başlatılan çalışmalar sürdürülmektedir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×