Van'da terör saldırısı

- Bahçesaray ilçesinde Emniyet Amirliği Hizmet Binası'nın da yer aldığı Hükümet Konağı'na terör örgütü mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi, saldırıda Kaymakamlık binasında maddi hasar meydana geldi

Van'da terör saldırısı

VAN (AA) - Van Valiliği, Bahçesaray ilçesinde Emniyet Amirliği Hizmet Binası'nın da yer aldığı Hükümet Konağı'na, terör örgütü PKK üyelerince roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Bahçesaray ilçesinde Emniyet Amirliği Hizmet Binası'nın da yer aldığı Hükümet Konağına 06.07.2016 günü saat 21.55 sıralarında 6-8 kişi olduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarınca, iki ayrı noktadan roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Saldırıya, mevcut güvenlik kuvvetleri ile özel harekat polislerince karşılık verilerek, püskürtüldüğü kaydedilen açıklamada, "Saldırı sonucu hizmet binalarının isabet alan bazı noktalarında maddi hasar meydana gelmiştir. Saldırı sonrası kaçan bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla güvenlik güçlerimizce geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Olayla ilgili tahkikat ve faillerin yakalanması çalışmalar sürdürülmektedir." ifadelerine yer verildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×