Valinin "Otobüsleri gerekirse yakın" talimatı telsiz görüşmelerinde

- Isparta Valisi Şehmus Günaydın'ın FETÖ'nün darbe girişiminde Isparta Garnizonundan çıkan otobüsler için gerekirse yakılması talimatı vermesi telsiz görüşmelerine yansıdı

Valinin
18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:25

ISPARTA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Isparta Garnizonu'ndan, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığına gitmek için yola çıkan otobüslerin Isparta Valisi Şehmus Günaydın'ın tarafından gerekirse yakılması talimatı verilmesi, telsiz görüşmelerine yansıdı

FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz akşamı, Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'ndan çıkan 20'nin üstünde sivil otobüsün, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nda eğitim gören Kara Harp Okulu öğrencilerini alıp, Süleyman Demirel Havalimanı'na gelmesi beklenen hangar uçaklarla Ankara'ya gönderileceği bilgisi alındı.

Bunun üzerine söz konusu otobüsleri takibe alan ekipler, Atabey Kavşağı'da araçları durdurdu ve araçların geri dönmelerini sağladı.

Bu esnada Isparta Valisi Şehmus Günaydın ve ekiplerin gösterdiği kararlılık, telsiz konuşmalarına şöyle yansıdı:

"Kesinlikle otobüsler yakılacak. Sayın 1910'nun talimatıdır. Mukavemet gösterene aynı şekilde karşılık verilecek

- Doğrudur talimat anlaşıldı

- Merkez, kesinlikle bireysel davranış olmayacak. Birim amirlerinin emir ve talimatıyla hakaret edecek. Birim ve ekip amirleri, telsiz ve telefonlara ilk seferde cevap verecek şekilde görev başında olacak."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×