Valiler Kararnamesi

- Kütahya'dan Burdur'a atanan Vali Yılmaz: - "Göreve, koltukların geçici olduğunu, bir gün ayrılacağımızı bilerek başladım. Yaptığımız her şeyin hesabını vereceğimi bilerek yaşadım" - "Tokat ilk göz ağrım, Kayseri kalfalık dönemim, Kütahya da inşallah ustalık dönemi olmuştur"

Valiler Kararnamesi

KÜTAHYA (AA) - Valiler Kararnamesi ile Kütahya'dan Burdur'a atanan Vali Şerif Yılmaz, "Göreve, koltukların geçici olduğunu, bir gün ayrılacağımızı bilerek başladım. Yaptığımız her şeyin hesabını vereceğimi bilerek yaşadım." dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya Valisi olarak 3 yıldan beri görev yaptığını hatırlatarak görevi süresince devletin ve milletin menfaati için çalıştığını söyledi.

Kendine verilen her görevi layıkıyla yerine getirmeye gayret gösterdiğini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

"Burdur 12'inci görev yerim olacak. İnşallah, orada da alnımın akıyla görevimi yapmaya devam edeceğim. Hayatta bir başlangıç bir de bitiş var. Göreve, koltukların geçici olduğunu, bir gün ayrılacağımızı bilerek başladım. Yaptığımız her şeyin hesabını vereceğimi bilerek yaşadım. Akşam eve gidip, kafayı yastığa koyduğumuzda günün muhasebesini yaptıktan sonra rahatça uyuyabiliyorsak, bizim için mesele kalmamıştır. Hamdolsun Kütahya'da geçirdiğim 3 yıl içerisinde pişman olduğum, 'Keşke yapmasaydım' dediğim hiçbir iş olmadı. Yaptığımız her işte öncelik milletin menfaatidir. Milletin menfaatine iş yaparken de kanunların bize verdiği görevler neyse ona göre hareket etmeliyiz. En önemlisi, yarın huzuru mahşerde hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işi yapmamamız gerekiyor."

Yılmaz, daha önce görev yaptığı yerlere her zaman alnı açık olarak gidebildiğini dile getirerek "İnsan ayrıldığı yere tekrar gelebiliyor, insanların yüzüne bakabiliyorsa yapabileceklerinin en iyisini yapmıştır. Önemli olan dostlukların daim olmasıdır. Böyle olursa kapı kapanmaz. Tokat ilk göz ağrım, Kayseri kalfalık dönemim, Kütahya da inşallah ustalık dönemi olmuştur." dedi.

- "Makamıma randevusuz gelen çocukları dahi çevirmedim"

Kapısının her zaman herkese açık olduğunu anlatan Yılmaz, şunları söyledi:

"Makamıma randevusuz gelen çocukları dahi çevirmedim. Geçtiğimiz günlerde iki ortaokul öğrencisi 'Valiyi görmek istiyoruz' deyip makama gelmiş. Neden geldiklerini sordum. 'Arabanızı gördük sizi merak ettik' dediler. Ben, kaymakam oluncaya kadar ne kaymakam kapısı ne de vali kapısı gördüm. Bugün ilin valisini kenar mahalleden gelen çocuklarımız görebiliyor, sohbet edebiliyorsa biz de bunu sağlayabiliyorsak bize bu mutluluk yeter."

- "Kalp kırdıysam bilinsin ki milletin menfaati içindir"

Yılmaz, görev süresince uyum içerisinde çalışmayı seçtiğine işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

"Milletvekillerimizle beraber güzel bir ahenk yakaladık. Diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte bir olmamız, beraber hareket etmemiz için katalizör görevi yapmamız gerektiğini düşündüm. Ne ilçe ayrımına ne de kurumlar arası yarışa ne de taassuba fırsat verdim. Zaman zaman sert durup kalp kırdıysam bilinsin ki milletin menfaati içindir. Bugüne dek kimseden kişisel hiçbir arzum ve isteğim olmamıştır. Devletin bana verdiği görev, şanlı bayrağı taşımaktır."

Vali Yılmaz, Kütahya'da göreve bir cuma günü başladığını anımsatarak yine bir Cuma günü Kütahya'daki görevinden ayrılacağını kaydetti.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×