Vali Şahin yaralıları ziyaret etti

- Vali Şahin: - "Şu anda İstanbul’daki hastanelerde 166 yaralımız var. Bunların 27’sinin yoğun bakımda tedavileri devam ediyor. Bunların içerisinde hayati tehlikesi olanlar çok fazla değil" - "(İstanbul'deki güvenlik önemleri) Devlet ve güvenlik kuvvetlerimiz duruma hakim. Ama birtakım tedbirlerimizi bir müddet daha sürdürmek durumundayız. Yoksa önümüzde herhangi bir risk, sıkıntı, bir ihtimalden bahsetmiyorum" - "Bu sıkıntıyı başımıza açanlar her kimse ve kimlerse bunun hesabının adli merciler önünde sorulması gerekiyor. Bunun için de bunların takibi, yakalanma ve yargılanması süreci o günden beri devam ediyor. Bu anlamda da tabii ki operasyonlar devam edecek"

Vali Şahin yaralıları ziyaret etti
25 Temmuz 2016 Pazartesi 17:45

İSTANBUL (AA) – İstanbul Valisi Vasip Şahin, kent genelindeki hastanelerde 166 yaralının bulunduğunu bunların 27'sinin tedavilerinin yoğun bakım ünitelerinde devam ettiğini belirtti.

Vali Şahin, Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ile Bazmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavileri devam eden yaralıları ziyaret etti. Darbe girişimine karşı koyarken yaralanan kişilerle yakından ilgilenen Şahin, onlara çeşitli hediyeler takdim etti.

Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirdiği ziyaretin ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Şahin, "Bu hastanemizde son 7 hastamız var. Hiçbirisinin hayati tehlikesi yok. Bir kısmı da çok kısa zamanda taburcu olmaya hazır. Bu ve diğer hastanelerde yatan hastalarımıza Cenab-ı Hak’tan acil şifalar diliyorum. Çalışmalarımızdan fırsat buldukça hastaları ziyaret etmeye vakit ayırmaya çalışıyorum. Yaralılarımızı hastanelerimizde ziyaret etmeye çalışıyorum. Onlara minnet borçluyuz." diye konuştu.

- 166 yaralının tedavileri sürüyor

"Gerçekten, onların o fedakarlığı olmasaydı, bugün ülkemiz çok daha zor durumlarda olabilirdi." diyen Vali Şahin, "Şu anda İstanbul’daki hastanelerde 166 yaralımız var. Bunların 27’sinin yoğun bakımda tedavileri devam ediyor. Bunların içerisinde hayati tehlikesi olanlar çok fazla değil. Özel teşekkürlerimi de hastanelerimizde görev yapan sağlık teşkilatımıza yapıyorum. Her yerde olağanüstü şartlarda ve sınırları zorlayarak görev yaptılar. Doktorlarımız, sağılık personelimiz, yaralılarımızın tedavilerini sürdürmeye çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

- Güvenlik önlemleri

İstanbul'da yürütülen güvenlik önlemleri ve özellikle kışlaların önündeki iş makinelerinin durumuna da değinin Vali Şahin, şunları kaydetti:

"Devlet ve güvenlik kuvvetlerimiz duruma hakim. Ama birtakım tedbirlerimizi bir müddet daha sürdürmek durumundayız. Bunu tedbiren yapıyoruz. Yoksa önümüzde herhangi bir risk, sıkıntı, bir ihtimalden bahsetmiyorum. Sadece tedbiren orada duruyorlar. Dolayısıyla belki bir müddet sonra -uzun sürmeyecek- bu tedbirlerimizi de kaldıracağız. İnşallah en kısa zamanda normale döneceğiz."

Kent genelindeki demokrasi nöbetlerinin de sürdüğünü hatırlatan Şahin, "Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ortadadır. Yine onun çağrısıyla birlikte bu nöbet de sona erdirilecektir." dedi.

Son olarak İstanbul genelinde FETÖ mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonlara da değinen Vali Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Onlar çoğunlukla Cumhuriyet Savcılıklarımızın kontrolünde ve koordinesinde devam ediyor. Tabii, önemli bir badire atlattık. Bu sıkıntıyı başımıza açanlar her kimse ve kimlerse bunun hesabının adli merciler önünde sorulması gerekiyor. Bunun için de bunların takibi, yakalanması ve yargılanması süreci o günden beri devam ediyor. Bu anlamda da tabii ki, operasyonlar devam edecek."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×