U.N. Ro-Ro'dan "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na destek

- U.N. Ro-Ro İşletmeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İstanbul'dan İtalya'ya gerçekleştireceği seferin tüm gemi navlunu hasılatını "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na bağışlayacak

U.N. Ro-Ro'dan
19 Ağustos 2016 Cuma 18:05

İSTANBUL (AA) - U.N. Ro-Ro İşletmeleri AŞ, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İstanbul'dan İtalya'ya gerçekleştireceği seferin tüm gemi navlunu hasılatını, "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na bağışlayacak.

U.N. Ro-Ro İşletmeleri AŞ'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul'dan Pendik ile Ambarlı ve Mersin'den İtalya'daki Trieste ve Ancona Limanları'na, Pendik'ten Fransa'daki Toulon Limanı'na düzenli ro-ro seferleri gerçekleştiren şirket, darbe girişiminde şehit olan vatandaşların ailelerine ve yaralanan vatandaşlara yönelik yardım kampanyasına destek verecek.

İstanbul'dan İtalya'ya 30 Ağustos'ta sefere çıkacak 240 araç kapasiteli geminin tüm navlun hasılatı, "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na aktarılacak. 30 Ağustos'ta gerçekleştirilecek seferde araçlarıyla yer alan müşterilerin, gönderecekleri yüklerdeki tarife navlun bedellerinin üzerinde ödeme yapmak istemesi durumunda, bu tutar da yine direkt olarak bu kampanyaya gönderilecek.

U.N. Ro-Ro İşletmeleri AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Sedat Gümüşoğlu da açıklamada şunları kaydetti:

"U.N. Ro-Ro olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temel değerlerini, anayasal düzeni ve demokrasi geleneğimizi tehdit etmeye kalkışan 15 Temmuz'daki saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Başbakanlığımızca düzenlenen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen 15 Temmuz Dayanışma Kampanyasına katılmaktan onur duyuyoruz. Bağışta bulunacağımız gemimizin sefer tarihini özellikle 30 Ağustos olarak belirledik. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı bu şekilde daha da anlamlı kılmak, şehitlerimizin ailelerine ve yaralanan vatandaşlarımıza destek olmak bizler için bir bağıştan ziyade görev niteliği taşıyor. Bu önemli görevi yerine getirmekten dolayı gururluyuz. Bu vesile ile 15 Temmuz saldırısında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Yaralı olan tüm vatandaşlarımızın en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını umut ediyoruz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×