Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı 8 Mayıs'ta yapılacak

- Bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı 8-11 Mayıs tarihleri arasında Vodafone desteği ile Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak

Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı 8 Mayıs'ta yapılacak
06 Mayıs 2016 Cuma 12:06

İSTANBUL (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 8'incisi düzenlenecek Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı, bu yıl 8-11 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde Vodafone'un desteğiyle gerçekleştirilecek.

Vodafone'dan yapılan açıklamaya göre, iş sağlığı ve güvenliği konusunda global bir tecrübeye sahip Vodafone, uluslararası anlamda standart hale getirdiği başarılı iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını konferans kapsamında paylaşarak Türkiye’ye bu konuda katkı sağlamayı hedefliyor. İş sağlığı ve güvenliği konusunda bugüne kadar uyguladığı projelerle birçok ödüle sahip olan Vodafone, çalışan ve ailelerinden başlayarak herkesi kapsayan bir toplumsal değer oluşturulması için tecrübelerini Türkiye’ye aktaracak ve çalışmalarda bulunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, Vodafone olarak, Türkiye’deki iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişmesi için ellerinden gelen her türlü katkıyı yapmaya odaklandıklarını belirtti.

Kalay, ekosistemlerinde sadece çalışanlarının değil, tüm bireylerin sağlığına ve güvenliğine büyük önem verdiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Oluşturduğumuz Vodafone İş Sağlığı ve Güvenliği kültürüyle, ülkemiz telekomünikasyon sektörüne liderlik ediyoruz. Türkiye’de ortak bir iş güvenliği bilinciyle, tüm bireylerin güvenli ve sağlıklı iş ortamlarında çalışabilmelerini istiyoruz. Bu amacımız doğrultusunda da 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nın ana sponsoru olduk. Temel amacı iş sağlığı ve güvenliği konusunda kıtalar arası bilgi alışverişi, iş birliği ve paylaşımı sağlamak olan bu konferansa Vodafone olarak gerek Türkiye’deki operasyonlarımızda elde ettiğimiz iş sağlığı ve güvenliği tecrübelerimizi, gerekse Vodafone’un uluslararası anlamda standart hale gelmiş iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını paylaşarak katkı sağlamayı hedefliyoruz.

2009’dan bu yana gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ekosistemimizin sağlık ve güvenliğini güvence altına almamızın yanı sıra iş süreçlerimizin olası kazalar nedeniyle aksamasını önledik ve kaybedilen iş günlerinin azalmasını sağladık. Türkiye ve Vodafone Grubu içinde iş sağlığı ve güvenliği konusundaki uygulamalarımızla örnek gösterilmemiz, bu konudaki kararlılığımızı teşvik ediyor. Vodafone olarak, iş sağlığı ve güvenliğinin toplumsal bir değer olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple sadece kendi ekosistemimiz için değil, toplumun her kesiminin konu hakkında farkındalığının artması için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz.”

-Vodafone, Türkiye’de 47 bin kişinin iş sağlığı ve güvenliğini koruyor

Açıklamada verilen bilgilere göre, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonu doğrultusunda teknoloji, hizmet ve sosyal alanlarda önemli yatırımlara imza atan Vodafone, bu vizyonu hayata geçirmek için yaklaşık 47 bin kişiden oluşan son derece geniş bir ekosistemle birlikte çalışıyor. Vodafone, telekomünikasyon sektörünün doğası gereği, yüksekte çalışma, elektrik işleri, kazı işleri, trafik riskleri gibi bazı risklerle karşı karşıya bulunuyor. Bu risklerden kaçınılması için Vodafone Türkiye’nin 47 bin kişilik ekosisteminde “Vodafone İş Sağlığı ve Güvenliği Mutlak Kuralları” uygulanıyor. Vodafone’un tüm dünyada her şartta uyguladığı 7 mutlak kural, araçlarda emniyet kemeri takılmasından yüksekte çalışırken düşme koruma sisteminin kullanılmasına kadar çeşitleniyor.

Çalışanlarına yönelik yaptığı sağlıklı yaşam programları ve diğer insan kaynakları uygulamaları sayesinde 2015 yılında Türkiye’nin en iyi işveren markası seçilen Vodafone Türkiye, iş sağlığı ve güvenliği alanında 2011’de DuPont İş Sağlığı ve Güvenliği, 2013’te En Güvenli Filo, 2014’te British Safety Council İş Sağlığı ve Güvenliği gibi ödüllerin sahibi oldu. Vodafone Türkiye, bu uygulamalarıyla Vodafone Grubu şirketleri arasında İş Sağlığı ve Güvenliği İnovasyon (2014), En İyi Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği (2015) ödüllerinin de sahibi bulunuyor.

Bu yıl “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” teması altında düzenlenecek olan 8.Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı, taşeronluktan, özel politika gerektiren çalışanlara, ergonomiden psikolojik risk faktörlerine kadar değişik alanlarda 34 adet konu başlığı içeriyor. İş sağlığı ve güvenliğini teşvik etmeyi hedefleyen konferans, yeni bilgi ve uygulamaların paylaşıldığı iş birliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor. İş dünyasındaki paydaşlar arasında stratejilerin ve iyi uygulamaların paylaşımı için ortak bir platform görevi görüyor.


Etiketler; #Vodafone

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×