"Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali" başladı

- "Beşiktaş'ta Barışmak" temasıyla bu yıl ilki düzenlenen festival, 15 Mayıs'a kadar sürecek

06 Mayıs 2016 Cuma 15:25

İSTANBUL (AA) - Beşiktaş Belediyesi tarafından "Beşiktaş'ta Barışmak" temasıyla bu yıl ilki düzenlenen "Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali" başladı.

Zincirlikuyu'da toplanan "Barış Korteji", Barbaros Bulvarı'na yürüdü. Kortejde yer alan çiçekle süslenmiş araç, çiçek şapkası takan çocuklar ve güllerden oluşturulan Türk bayrağı, vatandaşlar tarafından alkış aldı. Bando takımı ve animatörlerin şovları, ilginç görüntüler oluşturdu.

Festivalin açılışında konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaş'ın bütün renkleri kucaklayan bir yer olduğunu söyledi.

Tüm dünyaya festival dolayısıyla güzel mesajlar vermek istediklerini vurgulayan Hazinedar, şöyle devam etti:

"Burada yeşilden ve doğadan yola çıkarak barış için mesajlar vereceğiz. Bunun için festivalin temasını 'Beşiktaş'ta Barışmak' yaptık. Vereceğimiz küçük mesajlar çok önemli. Festival kapsamında yabancı çok sayıda uluslararası tasarımcı, Beşiktaş'ta eserlerini sunacak. Bunun yanında Türk tasarımcılarımızın da eserleri olacak. Bu eserlerin hepsi Beşiktaş'taki her yerde olacak. Toplamda 150 kadar eser sergilenecek. Festivalin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.''

Festivalin açılışına, ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, Kanada'nın İstanbul Başkonsolosu Andrew R. Smith ve Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara da katıldı.

Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali, 15 Mayıs'ta sona erecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×