Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan İzmir'de

- Bakan Arslan: - "İZBAN projesi, İzmirlilere Büyükşehir Belediyesinin ve Devlet Demir Yollarının ortak kuruluşu olan İZBAN marifetiyle örnek olacak şekilde hizmet veriyor. Milyonlarca yolcu taşınmış durumda, bugüne kadar 375 milyon insana hizmet verdi, çok önemli bir rakam" "( İZBAN Tepeköy - Selçuk arası 2. hat yapımı) Yeni yüklenicimiz 26 Eylül itibarıyla işe başladı, 26 kilometrelik bu projenin bir an önce bitmesi, Selçukluların ve bölge halkının hizmetine girmesi için arkadaşlarımız olağanüstü bir gayret sarf ediyorlar"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan İzmir'de
28 Eylül 2016 Çarşamba 17:27

İZMİR (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Devlet Demiryolları ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin kuruluşu olan İZBAN ile bugüne kadar 375 milyon yolcunun taşındığını söyledi.

Bakan Arslan, İzmir'deki temasları kapsamında Torbalı ilçesinde yapımına başlanan İZBAN Tepeköy - Selçuk arası 2. hat işinde incelemelerde bulundu.

Burada yetkililerden bilgi alan Bakan Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir'e olan hassasiyetini bildiklerini ve bu kapsamda kentte devam eden projelerin bir an önce bitmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Arslan, İZBAN projesinin İzmir için çok önemli olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

"İZBAN projesi, İzmirlilere Büyükşehir Belediyesinin ve Devlet Demir Yollarının ortak kuruluşu olan İZBAN marifetiyle örnek olacak şekilde hizmet veriyor. Milyonlarca yolcu taşınmış durumda, bugüne kadar 375 milyon insana hizmet verdi, çok önemli bir rakam. Tabii bunun Aliağa'ya uzatılması ve güneyde de Torbalı'ya ulaştırma çalışması yapıldı bitti. Tepeköye kadar malumunuz. Trenlerimiz İZBAN aracılığıyla halkımıza hizmet veriyor ancak Başbakanımızın başka bir talimatı vardı, Selçuk'a kadar uzatmamız, İzmir'e kolay erişimi sağlamak adına. Projede ihale süreçleriyle ilgili bir gecikme oldu ancak bu hafta başı yeni yüklenicimiz 26 Eylül itibarıyla işe başladı. 26 kilometrelik bu projenin bir an önce bitmesi, Selçukluların ve bölge halkının hizmetine girmesi için arkadaşlarımız olağan üstü bir gayret sarf ediyorlar."

Geçmiş dönemde olduğu gibi hattın demiryolunu bakanlığın, istasyonları ise belediyelerin yapacağını aktaran Arslan, projenin hızlı bitmesini istediklerini söyledi.

Bakan Arslan, daha sonra yüklenici firma yetkilisi Turgut Türkeş ve Levent Can ile projenin bitiş tarihinin öne çekilmesi için pazarlık yaptı.

iki yıl olarak öngörülen sürenin uzun olduğunu ifade eden Bakan Arslan, yüklenici firma ile çalışmanın Selçuk'un kurtuluş tarihi olan 8 Eylül 2017 yılında tamamlanması noktasında el sıkıştı.

Bakan Arslan, daha sonra kendisinin makinist koltuğuna oturduğu yolcu treniyle Andan Menderes Havalimanı'na hareket etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×