Uber, Brezilya'da helikopter hizmeti verecek

- Alternatif taksi uygulaması Uber, Sao Paulo'da "Ubercopter"i denemeye soktu

Uber, Brezilya'da helikopter hizmeti verecek
15 Haziran 2016 Çarşamba 14:41

SAO PAULO (AA) - Mobil uygulamaları aracılığıyla taksicilik hizmeti sunan Uber, Brezilya'nın en büyük kenti Sao Paulo'da "Ubercopter" uygulamasını başlattı.

Uber'in Brezilya İletişim Direktörü Fabio Sabba, Ubercopter uygulaması çerçevesinde helikopterlerin bir aylık deneme süresinde havaalanları, oteller ve kongre merkezleri arasında hizmet vereceğini söyledi.

Sabba, helikopter hizmetine 5 helikopter pisti ve 4 otelin dahil olduğunu belirtti.

Şirketin daha önce Cannes Film Festivali ve Sundance Film Festivali'nde benzer hizmet verdiğini hatırlatan Sabba, Sao Paulo'daki hizmetin sadece etkinliklere özel olmama açısından ilk olduğunu kaydetti.

Sao Paulo'daki üç helikopter operatörüyle çalıştıklarını söyleyen Sabba, ücretlerin 17 ila 70 dolar arasında değiştiğini dile getirdi.

Uber'in taksi hizmetleri birçok ülkede haksız kazanç sağladığı gerekçesiyle protestolara neden oluyor. 2009 yılında kurulan ve kısa sürede piyasa değeri 50 milyar dolara ulaşan Uber, İspanya, Belçika, Romanya, Hollanda, İtalya ve Almanya dahil birçok ülkede yasaklandı.

Şirket diğer yandan da hızla büyüyor. Suudi Arabistan kamu yatırım fonunun, Uber'e 3,5 milyar dolar yatırım yapacağı bu ayın başında açıklanmıştı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×