Tuzla'daki öğretmen cinayeti

- Aranan şüpheli Atalay F'nin yakalanması için ihbar hattı kuruldu

Tuzla'daki öğretmen cinayeti

İSTANBUL (AA) - Tuzla'da iki çocuk annesi tarih öğretmenini öldürdüğü iddia edilen, Ankara'da yaklaşık 3 yıl önce iki kişinin öldürülmesi olayının da faili olarak aranan şüpheli Atalay F'nin yakalanması için ihbar hattı kuruldu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, İzmir'de olduğu değerlendirilen zanlı Atalay F'yi görenlerin 0212 214 40 30 numaralı hattı arayıp bilgi vermelerini istedi.

Emniyet yetkilileri, özellikle 29 Mayıs'tan sonra evini kiraya veren kişilerin bu numarayla irtibata geçmesi gerektiğini belirtti.

Zanlı Atalay F'nin İzmir'de bir evde saklandığı, hakkında yapılan haberlerden dolayı dışarı çıkamadığının düşünüldüğü kaydedildi.


- Olay

Tuzla, Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesi'nde oturan tarih öğretmeni iki çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın cesedi, 28 Mayıs'ta evinin yakınındaki çalılıkların arasında bulunmuştu.

Kayıkçı'yı öldürdüğü iddiasıyla aranmasına başlanılan Atalay F'nin, 16 Eylül 2013'te Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı da tespit edilmişti.

Ankara'daki cinayetlerle ilgili yaklaşık 3 yıldır aranan Atalay F'nin olaydan sonra sahte kimlikle yurt dışına kaçtığı ve bir süre sonra İstanbul'a gelerek burada yaşamaya başladığı, çevresine kendisini farklı kimlikle tanıttığı belirtilmişti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×