Tuzla'da kadın öğretmenin öldürülmesi

- Ankara ve İstanbul'da 3 cinayetin faili olduğu iddiasıyla aranan şüpheli Atalay F'nin son olarak görüldüğü tespit edilen İzmir'de arama çalışmaları devam ediyor

Tuzla'da kadın öğretmenin öldürülmesi
04 Haziran 2016 Cumartesi 12:46

İZMİR (AA) - İstanbul Tuzla'da evinin yakınlarında cesedi bulunan tarih öğretmeninin öldürülmesiyle birlikte 3 cinayetin katil zanlısı olarak aranan Atalay F'nin yakalanması için, son olarak görüldüğü İzmir'de çalışmalar sürüyor.

Emniyet kaynaklarının verdiği bilgiye göre, Yunanistan üzerinden Avrupa'ya kaçma ihtimalinin yüksek olduğu şüphelinin çıkış noktası olarak kullanabileceği değerlendirilen Çeşme'nin yanı sıra Urla, Seferihisar ile Kuşadası arasındaki bölge, 24 saat esasına göre çalışan ekiplerce taranıyor.

Güzergahtaki ana yolların yanı sıra otoyol bağlantıları ile tali köy yollarında da değişken periyotlarda mobil kontrol noktaları kuruluyor, trafikte seyreden araçlar durdurularak arama yapılıyor. Sürücülere şüphelinin fotoğrafı da gösterilerek arandığına dair bilgi veriliyor.

Şüphelinin şehir merkezinde, otogar, havalimanı, tren garlarında ya da İzmir'in yakın köylerinde olduğuna dair ihbarların her birini titizlikle değerlendiren İzmir polisi, İstanbul'dan gelen 5, Ankara'dan gelen 2 özel ekibe de destek sağlıyor.

Ayrıca İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü de şüpheli Atalay F'nin izini bulabilmek için cinayet ve faili meçhul olayların aydınlatılması konularında deneyimli 5 özel ekip daha kurdu.

Bu arada Buca ilçesindeki internet kafede tespit edilen parmak izleri ile cinayet mahallindeki parmak izlerinin örtüştüğü saptanan Atalay F'nin, internet kafe ve öğrenci evinden çıkış görüntüleri ile genel MOBESE kamerası görüntüleri karşılaştırmasından şu ana kadar bir sonuç elde edilemediği belirtildi.

- Olay

Tuzla Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesi'nde oturan tarih öğretmeni 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın cesedi, 28 Mayıs'ta evinin yakınındaki çalılıkların arasında bulunmuştu. Kayıkçı'yı öldürdüğü iddia edilen Atalay F'nin, 16 Eylül 2013'te o dönem Tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı da tespit edilmişti.

Ankara'daki cinayetlerle ilgili yaklaşık 3 yıldır aranan Atalay F'nin, sahte kimlikle yurt dışına kaçtığı ve bir süre sonra geldiği İstanbul'da yaşamaya başladığı, çevresine kendisini farklı kimlikle tanıttığı belirtilmişti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×