Türkmen kampında iftar

- Yayladağı Kaymakamlığı ve Anda Kardeşe Vefa Derneğince, Hatay'da Bayırbucak Türkmenlerinin kaldığı konteyner kentte iftar verildi

Türkmen kampında iftar
20 Haziran 2017 Salı 21:28

HATAY (AA) - Yayladağı Kaymakamlığı ve Anda Kardeşe Vefa Derneği işbirliğinde Bayırbucak Türkmenlerinin kaldığı YİBO konteyner kentinde iftar programı düzenlendi.

Yaklaşık 6 yıl önce Bayırbucak Türkmen bölgesinden gelen ailelerin kaldığı konteyner kentin okul bahçesinde düzenlenen etkinlik, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programa katılan Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Türkmen ailelerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Çocuklarla da sohbet eden Yüce, burada yaptığı konuşmada, bir ramazanın daha sonuna gelindiğine vurgu yaparak, Ramazan Bayramı'na sağlık ve huzur içinde girilmesi temennisinde bulundu.

"Sizleri misafir olarak değil, kardeş olarak görüyoruz" diyen Yüce, "Sizleri burada ağırlamaktan, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan son derece memnunuz ancak sizlerin kendi vatanınızda, köyünüzde, evinizde olmanız bizleri daha çok mutlu eder. İnşallah bu savaş biter ve huzurla vatanınıza dönersiniz." dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Kalkan da tüm zalimlerin zulmünün bitmesi ve mağdurların vatanlarına dönmesi temennisinde bulundu.

Çadır kentte din görevlilerinin yaptığı duanın ardından yemek ikram edildi. İftar programına, kampta kalan ailelerin yanı sıra Anda Kardeşe Vefa Derneği Genel Başkanı Okan Tosun da katıldı.

Program sonunda, kamp bahçesinde çocuklar için tiyatro gösterisi sahnelendi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×