Türkiye'ye atış hazırlığındaki DAEŞ hedefleri vuruldu

- Türkiye'ye atış hazırlığında olduğu belirlenen terör örgütü DAEŞ'e ait 35 hedef, Fırtına obüsleri ve koalisyon uçaklarının hava harekatıyla vuruldu, 19 terörist etkisiz hale getirildi - Türk Hava Kuvvetlerinin Kandil'e düzenlediği hava harekatında 7 hedef imha edildi

Türkiye'ye atış hazırlığındaki DAEŞ hedefleri vuruldu
28 Haziran 2016 Salı 09:02

ANKARA (AA) - Türkiye'ye atış hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü DAEŞ'e ait 35 hedef, Fırtına obüsleri ve koalisyon uçaklarının hava harekatıyla vuruldu.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, dün Suriye'nin kuzeyinde DAEŞ'e ait unsurların Türkiye'ye yönelik atış hazırlığında olduğu belirlendi.

Terör örgütüne ait silah mevzileri, katyuşa ve havan silahlarından oluşan 35 hedef, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırtına obüsü ve çok namlulu roketatar atışları ile koalisyon uçaklarının 9 hava harekatıyla vuruldu.

İlk tespitlere göre, en az 19 terör örgütü DAEŞ mensubu etkisiz hale getirildi. İki savunma mevzisi ve üzerinde silah monteli bir araç imha edildi.

Öte yandan, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine hava harekatı düzenlendi.

Teröristlerin içinde bulunduğu sığınak ve barınaklardan oluşan 7 hedef başarıyla vuruldu. Hasar ve zayiat tespitinin devam ettiği belirtildi.

Görevlerini başarıyla icra eden jetler, üslerine geri döndü.


Etiketler; #hava harekatı

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×