Türkiye-İsrail ilişkilerinde yeni dönem

-Eğitim İlke-Sen üyeleri, Türkiye ile İsrail arasında mutabakat zaptı imzalanmasını protesto etti

Türkiye-İsrail ilişkilerinde yeni dönem

İSTANBUL (AA) - İlkeli Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası (Eğitim İlke-Sen) üyeleri, Türkiye ile İsrail arasında ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik mutabakat imzalanmasını protesto etti.

Eminönü'ndeki Yeni Cami önünde bir araya gelen Eğitim İlke-Sen, İnanç İlke-Sen, Sağlık İlke-Sen, Toplumsal Dayanışma Kültür, Eğitim ve sosyal Araştırmalar Derneği ve Özgür Yazarlar Birliği üyeleri, "İsrail'e geçit vermeyeceğiz", "Katil İsrail Filistin'den defol", "İsrail'in dostu olmayacağız", "Yaşasın Filistin direnişi, yaşasın ümmetin dayanışması" şeklinde sloganlar attı.

Grup adına açıklamada bulunan Eğitim İlke-Sen Genel Başkanı Ahmet Örs, İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi için önce kapalı kapılar ardından, daha sonra ise özellikle İslami çevrelerin genel sessizliği nedeniyle görüşmelerin göz önünde yürütüldüğünü ileri sürerek, varılan mutabakatı eleştirdi.

Konuşmaların ardından bir süre daha slogan atan gruptakiler olaysız şekilde dağıldı.

Öte yandan protesto sırasında geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, gruba tepki gösteren bazı vatandaşları eylemin yapıldığı yerden uzaklaştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×