Türkiye-Etiyopya ilişkileri

- Etiyopya Dışişleri Bakanı Adhanom: - "Etiyopya ve Türkiye arasındaki ilişkilerde son dönemde büyük bir atılım gerçekleştirildi"

Türkiye-Etiyopya ilişkileri
14 Temmuz 2016 Perşembe 22:13

KİGALİ (AA) - Etiyopya Dışişleri Bakanı Tedros Adhanom, ülkesi ile Türkiye arasındaki ilişkilerde son dönemde büyük bir atılım gerçekleştirildiğini belirtti.

27. Afrika Birliği Zirvesi'nin hazırlık toplantısı kapsamında Ruanda'nın başkenti Kigali'de bulunan Adhanom, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkesi ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geldiği seviyeden övgüyle söz etti.

Adhanom, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen ocak ayında yaptığı Etiyopya ziyaretinin iki ülke arasındaki ilişkileri derinleştirdiğine işaret ederek, "Etiyopya ve Türkiye arasındaki ilişkilerde son dönemde büyük bir atılım gerçekleştirildi. İki ülke, uluslararası barış ve güvenlik için harcanan çabaları destekliyor." dedi.

Adhanom Afrika ile Türkiye arasındaki stratejik ortaklıktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, taraflar arasındaki bu işbirliğinin dünya barışına olumu katkısı olacağını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×