Türkiye darbe girişimine karşı ayakta

- Danıştay Başkanlığı: - "Gün, birliğimiz, bütünlüğümüz ve güçlü geleceğimiz için kenetlenme günüdür. Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu hainlerin en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir." - "Bir grup hain tarafından milli irademizi, demokrasimizi ve ülkemizin birliğini hedef alan bu alçak kalkışmanın, aziz milletimizin devletine, demokrasisine ve sahip olduğu değerlerine sarsılmaz bir iradeyle bağlılığı karşısında hak ettiği cevabı en etkili şekilde alacağından ve bu hainlerin emellerine hiçbir zaman ulaşamayacağından asla kuşkumuz yoktur."

Türkiye darbe girişimine karşı ayakta

ANKARA (AA) - Danıştay Başkanlığınca, İstanbul ve Ankara'da FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Gün, birliğimiz, bütünlüğümüz ve güçlü geleceğimiz için kenetlenme günüdür. Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu hainlerin en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir." ifadesi kullanıldı.

Danıştay Başkanlığı tarafından resmi internet üzerinden yapılan açıklamada, "Bir grup hain tarafından, milli irademizi, demokrasimizi ve ülkemizin birliğini hedef alan bu alçak kalkışmanın, aziz milletimizin devletine, demokrasisine ve sahip olduğu değerlerine sarsılmaz bir iradeyle bağlılığı karşısında hak ettiği cevabı en etkili şekilde alacağından ve bu hainlerin emellerine hiçbir zaman ulaşamayacağından asla kuşkumuz yoktur." denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hukukun üstünlüğü, demokratik düzenin korunması, huzur ve güvenin sağlanması hususunda halkımızın gösterdiği hassasiyet ve kararlı irade her türlü takdirin üstündedir.
Gün, birliğimiz, bütünlüğümüz ve güçlü geleceğimiz için kenetlenme günüdür. Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu hainlerin en kısa sürede adalet karşısında hesap verecekleri bilinmelidir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×