Türkiye darbe girişimine karşı ayakta

- Adana'da halk, askeri kalkışmayı istasyon meydanında toplanarak protesto etti - Suriyeli bir aile de çocuklarıyla tepkilere destek vermek için meydana geldi - Camiden merkezi sistemle okunan selanın ardından, halkın demokrsiye ve milli iradeye sahip çıkması çağrısında bulunuldu

Türkiye darbe girişimine karşı ayakta

ADANA (AA) - Adana'da halk, askeri kalkışmayı istasyon meydanında toplanarak protesto etti. Camiden okunan selanın ardından, halkın demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkması istendi.

Kent merkezindeki istasyon meydanında Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, sloganlarla askeri kalkışmayı protesto etti.

İstasyon meydanına araçlarıyla gelen sürücüler de korna çalarak kalkışmaya tepkilerini gösterdi.

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Suriyeli bir çift de iki küçük çocuğuyla meydana gelerek burada toplananlara destek verdi.

Suriyeli Abdurrahman Aziz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan desteğini ağlamaklı olarak ifade etti.

Bu arada Hacı Ahmet Özel Türkay Camisinden merkezi sistemle sela okundu.

Selanın ardından yapılan çağrıda "Kıymetli kardeşlerimiz, demokrasimize ve milli irademize sahip çıkalım. Birlik ve beraberliğimize zarar vermeyelim. Ağır başlı ve metanetli hareket edelim." ifadeleri kullanıldı.

Adana Emniyet Müdürlüğü telsizlerine korsan giriş yapılarak "Sokağa çıkma yasağı bulunduğu, ordunun, askerin emirlerinin dinlenmesi gerektiği anonsu yapılırken, görevli polisler telsiz mandallayarak korsan girişi engelledi.

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de telsizle yaptığı anonsta söz konusu korsan anonsun yapıldığı yerin tespit edilerek operasyon düzenlenmesi talimatını verdi. Polise, Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve diğer kamu kurumlarına zorla girilmeye teşebbüs edilmesi halinde silah kullanılması talimatı verildi.

Öte yandan İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığının ikinci nizamiyesinde bir TOMA ile terörle mücadele ekiplerinin görev aldığı gözlendi.

Kentte de bazı vatandaşlar, AK Parti İl Başkanlığı ve Adana Havalimanı önünde toplanarak darbe girişimine tepkilerini dile getirdiler. Bazı vatandaşların evlerine Türk bayrakları astıkları görüldü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×