Türkiye darbe girişimine karşı ayakta

- Kızılay Meydanında toplanan vatandaşlar, askeri kalkışmayı protesto etti - Vatandaşlardan Dicle Üniversitesi Öğretim Görevlisi Değer: - "Ülkenin yüz yılda yakalamadığı bir ortamı var, kardeşlik ve barış gidiyor, herkes namusuna sahip çıkar gibi ülkesine sahip çıkmalıdır"

Türkiye darbe girişimine karşı ayakta

ANKARA (AA) - Kızılay Meydanında toplanan vatandaşlar, askeri kalkışmayı protesto etti.

Askeri kalkışmayı protesto eden vatandaşlardan Dicle Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi Menderes Değer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye tarihinde çok önemli bir geceye tanıklık edildiğini söyledi.

Ülkesini sevdiğini vurgulayan Değer, "Haberi alır almaz Kızılay'a indim. Bu bir oyun. Amerika'nın ve İsrail'in, emperyalist güçlerin FETÖ aracılığı ile milyon dolarlar ile ülkeyi satın aldığı, iki, üç generalle ülkeyi Halep, Kobani, Irak ve Ortadoğu bataklığına çevirmek üzere tezgahladığı bir oyundur." değerlendirmesinde bulundu.

Değer, "Halk eğer ülkesini, yaşadığı kenti ve sokağını seviyorsa, bu halk sahip çıkmalıdır, insin ve sahip çıksın. Askerler geldi, askerler halk çocuğudur, neredeyse burada vatandaşlara sıkacak. Halk çocuğu emir almış, geliyor. Bu kabul edilemez. Asker şunu düşünemiyor bile, halktan ona silah sıkan yok. Hepimiz kardeşiz, halk sokağa çıkıp bu kepazeliğe son vermelidir. Ülkenin yüz yılda yakalamadığı bir ortamı var, kardeşlik ve barış gidiyor, herkes namusuna sahip çıkar gibi ülkesine sahip çıkmalıdır." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×