Türkiye darbe girişimine karşı ayakta

- FETÖ/PDY üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşlar büyük tepki gösterdi - Tankların önünde duran ve üzerine çıkan halk, demokrasiye ve seçmen iradesine sahip çıktı

Türkiye darbe girişimine karşı ayakta

ZONGULDAK (AA) -Türkiye'nin 81 ilinde vatandaşlar, FETÖ/PDY üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine cadde ve sokaklara çıkarak tepki gösterdi.

İstanbul ve Ankara'da silahlı kalkışmaya isyan eden halk, ellerindeki Türk bayraklarıyla kadın erkek demeden sokaklara indi.

FETÖ/PDY'ye tepki gösteren vatandaşlar, Edirne'den Van'a kadar demokrasiye ve seçmen iradesine sahip çıktığını gösterdi.

Bazı kentlerde tankların üzerine çıkan, kendilerine uzanan namlulara rağmen korkmadan tepki göstermeye devam eden vatandaşlar, ordu içerisindeki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) mensubu bir grup subay tarafından yapılmaya çalışılan kalkışmanın amacına ulaşmasının önünde set oldu.

Ankara'da çeşitli noktalarda toplanan vatandaşlar, Türk bayrakları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, AK Parti Genel Merkezi ve Ankara Emniyet Müdürlüğüne yürüdü.

Vatandaşların yürüyüşü bazı noktalarda zırhlı askeri birlikler tarafından engellenmek istense de başarılı olunamadı.

Sakarya Valiliği önüne tank eşliğinde gelen askerler, vatandaşların yoğun tepkisiyle karşılaşınca geri çekilmek zorunda kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve kabine üyelerinin çağrılarını da sahiplenen halk, meydanlardaki bekleyişini sürdürüyor.

AK Parti Genel Merkezi ile il ve ilçe başkanlıkları önündeki kalabalık da artıyor.


Etiketler; #AA
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×