Turkcell Global Bilgi'ye "En İyi Müşteri Deneyimi" ödülü

Turkcell Global Bilgi'ye
12 Kasım 2016 Cumartesi 12:16

İSTANBUL (AA) - Turkcell Global Bilgi, ContactCenterWorld'un "2016 Top Ranking Performers" ödüllerinin "En İyi Müşteri Deneyimi" kategorisinde dünya birincisi oldu.

Turkcell Global Bilgi'den yapılan açıklamaya göre şirket, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonlarından ContactCenterWorld.com'un düzenlediği "2016 Top Ranking Performers" ödüllerinde "En İyi Müşteri Deneyimi" kategorisinde dünya birinciliği elde etti.

ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen ödül töreninde, Asya Pasifik, EMEA ve Amerika kıtası birincileri dünyanın en iyisi olmak için yarıştı.

Turkcell Global Bilgi "En İyi Müşteri Deneyimi" kategorisinde elde ettiği birinciliği, 26 yaş altı müşterilerin ihtiyaçlarını anlayan ve beklentilerine göre hizmet veren Genç Segment Müşteri Hizmetleriyle elde etti.

Benzer yaş grubundaki müşteri temsilcilerinden oluşan ve dijital olanaklarla donatılmış bu deneyim merkezini, hem müşteriler hem de çalışanlar için eğlenceli bir dünyaya dönüştüren ve adını da "Kankalar Dünyası" koyan Turkcell Global Bilgi, gençlere geleneksel kanallar yerine SMS, Chat ve Sosyal Medya gibi yeni nesil kanallar üzerinden hizmet sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Global Bilgi Turkcell Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Funda Seyrek Kantarlı, şirket olarak müşteri hizmetleri konusunda çıtayı hep yüksek tuttuklarını bildirdi.

İş yapış şekillerini günün koşullarına ve ihtiyaçlarına göre sürekli güncellediklerini, iş akışlarını her bir müşterilerinin beklentilerini göz önüne alarak kurguladıklarını aktaran Kantarlı, deneyimde dijitalleşmenin önceliklerinden biri olduğunu dile getirdi.

Kantarlı, bu yenilikçi deneyime genç segmentin en iyi tepkiyi vereceğini bildiklerine işaret ederek, "Değişen müşteri ihtiyaçlarını çok iyi anlayan ve bu ihtiyaçlara göre hızla dönüşen bir şirket olduğumuzdan dolayıdır ki sektör liderliğimizi kurulduğumuz günden bu yana elimizde tutuyor, yurt dışında dünya devleriyle aynı sahnede yer alabiliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bu sahnelerden birinin de geçen akşam Las Vegas'ta ContactCenterWorld'un düzenlediği 2016 Top Ranking Performers'ın da sergilendiğini anlatan Kantarlı, şunları da kaydetti:

"Sektörümüzün en önemli yarışma organizasyonlarından biri olan 2016 Top Ranking Performers'ta 26 yaş altı müşterilerimiz için, onların iletişim alışkanlıkları ve iletişim kurma şeklini baz alarak hazırladığımız 'Kankalar dünyası' konsepti, ülkemize bir dünya birinciliği daha taşımamızı sağladı. Şu an, geçmiş yıllardan bu güne aynı organizasyonun farklı kategorilerde elde etmiş olduğumuz toplam 9 dünya birinciliğinin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarının asıl mimarı olan tüm çalışma arkadaşlarıma da gönülden teşekkür ediyorum. Her zaman en iyi hizmete sahip olması gerektiğini düşündüğümüz halkımız için üstün teknolojik donanımımız, yıllara dayanan tecrübemiz ve uzman kadromuzla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×