Türk Telekom'un İnternetle Hayat Kolay projesine ödül

Türk Telekom'un İnternetle Hayat Kolay projesine ödül
24 Kasım 2016 Perşembe 10:29

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom’un İnternetle Hayat Kolay Projesi, PR Daily’s 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri'nde (CSR Awards) "Yılın En iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kampanyası" kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, şirketin bilgiye erişimde fırsat eşitliği sağlama hedefiyle hayata geçirdiği İnternetle Hayat Kolay projesi, halkla ilişkiler sektörünün en itibarlı ödüllerinden biri kabul edilen PR Daily’s 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde (CSR Awards) "Yılın En iyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kampanyası" kategorisinde büyük ödülü kazandı.

Türk Telekom’un, Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” projesi ekonomik, bölgesel ve kuşaklar arası fark gibi nedenlerle internetin sunduğu olanakları yeterince tanımayan ve bu olanaklardan faydalanamayan kişilerin internetle tanışmalarına öncülük etmek üzere başlatıldı. Kalkınmada öncelikli illerde yaşayan öncelikli 35 yaş üstü kadınları dijital dünya ile tanıştırmayı hedefleyen proje ile iki yılda 16 binden fazla kişi internet okuryazarlığı eğitim aldı.

250 gönüllü eğitmenle kalkınmada öncelikli 50 ilde yürütülen proje kapsamında katılımcılara internetin güvenli kullanımı, e-posta kullanımı, e-devlet uygulamaları, görüntülü haberleşme, online bankacılık ve sosyal medyanın bilinçli kullanımı konularında eğitim veriliyor.

Projenin PR Daily’s 2016 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde yılın en iyi kurumsal sosyal sorumluluk projesi seçilmesinin arkasındaki başarı faktörü, proje kapsamında eğitim alanların yüzde 86’sının interneti günlük hayatlarında kullanmaya başlarken, katılımcıların internete karşı güvensizliği ve tedirginliğini de yüzde 20 oranında azaltması olarak gösteriliyor.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×