Türk Kızılayından Irak'a insani yardım

- Türk Kızılayı, Irak'ın Kerkük kentinde Telaferli Türkmenlerin kaldığı Yahyava Çadır Kampı'ndaki bin aileye battaniye, terlik ve hijyen malzemesi yardımında bulundu

Türk Kızılayından Irak'a insani yardım
11 Mayıs 2016 Çarşamba 18:22

KERKÜK (AA) - Türk Kızılayının Irak'ın Kerkük kentinde çoğunlukla Telaferli Türkmenlerin kaldığı Yahyava Çadır Kampı'ndaki bin aileye battaniye, terlik ve hijyen malzemesi yardımında bulunduğu bildirildi.

Türk Kızılayı Irak İnsani Yardım Operasyonu Delegasyon Başkanı Bülent Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yahyava kampındaki Telaferli Türkmen kardeşlerimize üç yüz adet battaniye, bin çift terlik ve bin ailelik hijyen malzemelerinden oluşan yardım kolilerini takdim ettik." dedi.

Yahyava ve Irak'ın çeşitli bölgelerindeki kamplara yönelik yardım çalışmalarını sistemli şekilde yürüttüklerini belirten Bilgin, talep geldiği sürece olanaklara göre desteğe devam edeceklerini kaydetti.

Yardımların dağıtılmasında Türk Kızılayına destek veren Irak Türkmen Cephesi (ITC) Erbil Milletvekili Aydın Maruf ise "Irak'ta sadece Türkmenlerden oluşan tek kamp Yahyava kampıdır. Bu yüzden ITC olarak bu kamp bizim için çok önemli. Türkiye Cumhuriyeti ve bünyesindeki Kızılay ile TİKA gibi dev kuruluşlar bizleri hiç yalnız bırakmadı." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×