Türk Kızılayı Gazzeli çocuklara bayramlık dağıttı

Türk Kızılayı Gazzeli çocuklara bayramlık dağıttı
04 Eylül 2016 Pazar 12:34

GAZZE (AA) - Türk Kızılayı, Türkiye'den Gazze'ye "Lady Leyla" isimli gemiyle gönderilen yardımlar kapsamında çocuklara bayramlık ayakkabı ve kıyafet dağıttı.

Türk Kızılayı Gazze Şube Müdürü Sinan Derindere, AA muhabirine yaptığı açıklamada yardımların Gazzeli ihtiyaç sahibi çocukların çektiği sıkıntıları biraz olsun hafifletmek amacıyla yapıldığını belirtti.

Kızılayın, Türkiye'den Gazze'ye yollanan yardımların giriş işlemlerini kolaylaştırdığını ifade eden Derindere, önümüzdeki dönemde Gazze'ye yardımlara devam edileceğini, gönderilen yardımları taşıyan yeni gemiyi beklediklerini dile getirdi.

Gazze'deki Sosyal İşler Bakan Vekili Yusuf İbrahim de hediyelerin dağıtımı sırasında yaptığı açıklamada, 87 bin çocuğa bayramlık ayakkabı, kıyafet ve oyuncak dağıtıldığını belirtti.

"İyilik gemisi Gazze yolunda" sloganıyla Mersin Limanı'ndan hareket eden Lady Leyla, 3 Temmuz'da İsrail'in Aşdod Limanı'na demir atmıştı. Gemide pirinç, şeker ve un gibi temel gıda maddelerinin yanında giysi, ayakkabı ve çocuklar için oyuncaklardan oluşan yaklaşık 11 bin ton yardım malzemesi bulunuyordu.

Temmuz ve Ağustos aylarında ihtiyaç sahibi 76 bin aileye yapılan gıda yardımlarının dağıtım işlemi geçen Perşembe tamamlanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×