Tunceli'de teröristlerin öğretmeni katletmesi

- Terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın görev yaptığı Şanlıurfa'daki okulun lojmanında bulunan özel eşyaları ailesine gönderildi - Kaymakam Demirel: - "Bize düşen görev, öğretmenlerimize sahip çıkmaktır. Gencecik fidanları yetiştirmek için canla başla uğraşıyorlar"

Tunceli'de teröristlerin öğretmeni katletmesi
18 Temmuz 2017 Salı 12:42

ŞANLIURFA (AA) - Terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki okulun lojmanında bulunan özel eşyaları ailesine gönderildi.

Siverek Kaymakamı Metin Demirel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın görev yaptığı Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki okulu ziyaret etti.

Bu sırada okulda olan şehit Yılmaz'ın öğrencileriyle sohbet eden Demirel, vatandaşlara da başsağlığı dileğinde bulundu.

Demirel, burada yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.

Necmettin Yılmaz'ın genç yaşta şehit edildiğini belirten Demirel, şöyle konuştu:

"Gencecik, ömrünün baharında bir arkadaşımız bu köyde çocuklarımıza hizmet ederken, yaz tatili dolayısıyla memleketine gitmek için yola çıktı ve maalesef bizi üzüntüye boğan bir olayla karşı karşıya kaldık. Bizi teselli eden şehidimizin naaşına ulaşmaktır. Kederli ailesinin, ülkemizin, sizin, hepimizin başı sağ olsun. Şehidimiz için de Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah bundan sonra böyle olaylarla karşılaşmayız. Bize düşen görev, öğretmenlerimize sahip çıkmaktır. Gencecik fidanları yetiştirmek için canla başla uğraşıyorlar." diye konuştu.

Öte yandan, şehit öğretmenin özel eşyaları kaymakamlık görevlilerince okulun lojmanından alınarak ailesine gönderildi.

Geçen ay sınıf öğretmeni olarak görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı Mahallesi'nden memleketi Gümüşhane'ye gitmek için yola çıkan Necmettin Yılmaz'ın otomobili kurşunlanmış ve araç Pülümür Vadisi'nde yanmış halde bulunmuştu.

Tunceli Valiliği, 12 Temmuz'da Pülümür Çayı'nın kenarında erkek cesedi bulunduğunu ve yapılan DNA incelemesi sonucu cesedin Yılmaz'a ait olduğunun kesinleştiğini bildirmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×