Tunceli'de terör örgütüne tepki

- Kentte, yasa dışı sol bir örgüt tarafından kaçırılıp öldürülen Erkan Doğan'ın ailesi, olayı protesto etmek için oturma eylemi yaptı

Tunceli'de terör örgütüne tepki
13 Ağustos 2016 Cumartesi 16:32

TUNCELİ (AA) - Tunceli'de, yasa dışı sol bir örgüt tarafından kaçırılıp öldürülen Erkan Doğan'ın ailesi, olayı protesto etmek için oturma eylemi yaptı.

Moğultay Mahallesi Seyit Rıza Parkı'nda bir araya gelen Doğan ailesi ve vatandaşlar, terör örgütü TKP/ML TİKKO tarafından öldürüldüğü belirtilen Erkan Doğan'ın öldürülmesine tepki göstermek amacıyla üzerinde Doğan'ın fotoğrafı olan "Erkan Doğan kardeşimiz masumdur, suçsuz yere katledilmiştir, suçlular bulunsun" yazılı pankart açtı.

Bir süre oturma eylemi yapan gruptaki Erkan Doğan'ın kardeşi Ahmet Doğan yaptığı basın açıklamasında, Erkan Doğan'ın 18 Temmuz 2016'da, akşam saatlerinde, Tunceli merkeze bağlı Atadoğdu köyü Çet Deresi mevkisinde aracının önünü kesen 3 silahlı terör örgütü üyesince kaçırıldığını söyledi.

Ahmet Doğan, kardeşi Erkan Doğan'ın teröristlerce 4 gün sorgulandıktan sonra öldürülüp cesedinin yol ortasına atıldığını dile getirerek, terör örgütünün yaptığı bu eylemin hesabını vermesi gerektiği ifade edildi.

Erkan Doğan'ın ablası Ayşe Karataş da teröristlerin kardeşi Erkan Doğan'a öldürmeden önce işkence yaptığını anlatarak, kardeşinin köyde, hayvancılık ve arıcılıkla geçimini sağlayan kendi halinde bir insan olduğunu söyledi.

Karataş, kardeşinin öldürülmesine tepki göstererek, "Gizlice Çet Deresi'nde gece götürüyorlar, dipçikle beline vuruyorlar, ağzı burnu kırık, 4 gün 4 gece ormanda kaldı. Bize bırakacaklarını söylediler ama bırakmadılar." dedi.

Öldürülen Erkan Doğan'ın cesedini otopsi sonrası kendi kocasının teslim aldığını söyleyen Karataş, söz konusu örgütün kocasını da tehdit ettiğini dile getirdi.

Gruptakiler, basın açıklamasının ardından dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×