TRT World ABD seçimlerini dünyaya duyurdu

- Türkiye'nin ilk uluslararası İngilizce yayın yapan haber platformu, Amerikan seçimlerini eş zamanlı olarak, dakika dakika İstanbul merkezli stüdyolarından yayınladı

TRT World ABD seçimlerini dünyaya duyurdu
10 Kasım 2016 Perşembe 13:05

İSTANBUL (AA) - Türkiye'nin ilk uluslararası İngilizce yayın yapan haber platformu TRT World, Amerikan seçimlerini eş zamanlı olarak, dakika dakika İstanbul merkezli stüdyolarından yaptığı yayınla dünyaya duyurdu.

Uluslararası yayın deneyimini ve kalitesini çok kısa bir sürede en üst düzeye çıkaran TRT World, Amerika'nın yanı sıra dünyanın yaklaşık 150 farklı noktasından yaptığı canlı yayınlarla, özel röportaj ve grafik destekli içeriklerle, kritik seçim yayınını ekranlara taşıdı.

Köklü küresel haber medya kanallarına, görsel, içerik ve kapsam açısından fark yaratıcı bir performans sergileyen TRT World, aynı performansı, Donald Trump'ın zaferiyle sonuçlanan seçimin ABD ve dünya politikası açısından oluşacak etkilerini alanlarında uzman politika analistleriyle değerlendirmede de sergiledi.

"Trump'ın başkanlık koltuğuna oturması ne ifade ediyor?", "ABD'nin Ortadoğu politikası nasıl şekillenecek?", "Türkiye-ABD ilişkileri Trump'la birlikte nasıl ivme kazanacak?" gibi sorular uzman konuklarla derinlemesine konuşuldu.

TRT World'ün sosyal medya platformlarından yaptığı yayınlar, ABD'den de takip edildi. TRT World'ün seçim özel yayını sadece TV ekranlarına değil, dijital platformlara da taşındı. Facebook, Youtube ve Periscop'tan paylaşılan yayınlar dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişiye ulaştı. Bu platformlardan yapılan yayınlar ABD'de dikkat çekici oranda takip ve beğeni aldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×