Trabzon'da 4 polis 1 İl Milli Eğitim personeli gözaltına alındı

- Trabzon'da FETÖ/PDY ile ilgisi olduğu değerlendirilen 4 polis gözaltına alındı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli 1 kişi tutuklandı

Trabzon'da 4 polis 1 İl Milli Eğitim personeli gözaltına alındı
27 Temmuz 2016 Çarşamba 19:53

Trabzon'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgisi olduğu değerlendirilen 4 polis gözaltına alındı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli 1 kişi tutuklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında söz konusu terör örgütü ile ilgisi olduğu değerlendirilen kamu görevlilerine yönelik adli ve idari işlemlerin devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, soruşturma kapsamında 4 polisin daha gözaltına alındığı, gözaltında bulunan 3 mülki idare amiri (2 vali yardımcısı, 1 kaymakam), 7'si Karadeniz Teknik Üniversitesi, 46'sı İl Emniyet Müdürlüğü personeli olmak üzere 56 kişinin işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Soruşturma çerçevesinde 15 Temmuz'dan bugüne kadar 602 kişi hakkında işlem yapıldığına işaret edilen açıklamada, 14 kurumdan 529 kişinin görevden uzaklaştırıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, bu kişilerden 4. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında görevli 1 personel, 7 polis ile Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünde 1 personelin tutuklandığı, İl Jandarma Komutanlığında görevli 1 kişi ile İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 7 kişi hakkında da mahkemece adli kontrol kararı uygulanmasına hükmedildiği kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×